Son Dakika Haberler

Zeytinyağının mucizevi etkisi! Her gün 2 kaşık zeytinyağı mucizesi

1 / 5
Omega-3 bakımında oldukça zengin olan zeytinyağının kolesterolü düşürmek, kalp sağlığını korumak, felci önlemek, kan sağlığını düzenlemek ve beyinde etkileri oldukça fazladır. Ayrıca Omega-6 bakımından da zengin olan bu yağ, cilt ve saç büyümesini uyarır, kemik sağlığını korur, metabolizmayı düzenler ve üreme sistemini korur.
2 / 5
Zeytinyağı ile vücuda yapılan 15 dakikalık masajlar kan akışını hızlandırarak hücrelerin onarılmasını sağlar. Zeytinyağının içindeki fenolik bileşikler oleik asitle bir araya geldiğinde kontrolsüz hücre çoğalmasını baskılar ve kanser hücrelerinin çoğalması engellenir.
3 / 5
Zeytinyağı, vücuttaki iltihapları geçirmede doğal bir ilaçtır. Araştırmalar üç yemek kaşığı zeytinyağı içmeni bir kutu ilacın %10 kadar faydasını vücuda almasını sağladığını söylüyor.
4 / 5
Zeytinyağı tip 2 diyabete karşı oldukça koruyucudur. Yapılan çalışmalar, zeytinyağının kan şekeri ve insülin direnci üzerinde yararlı olduğunu söylüyor. Zeytinyağı ile yapılan bir Akdeniz diyeti tip-2 diyabeti yüzde 40 üzerinde azaltabilir.
5 / 5
Zeytinyağı, zararlı bakterileri engelleyebilen veya öldürebilen birçok besin içerir. Midede yaşayan, mide kanseri ve mide ülseri ne sebep olan bakterilerin etkisini azaltmak için önemlidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)