Son Dakika Haberler

Yeni koronavirüs tedbirleri nasıl olacak?

Yeni koronavirüs tedbirleri nasıl olacak?
Okunma : Yorum Yap

Yeni koronavirüs tedbirleri, Okuların açılması,  konaklama tesisi, alışveriş merkezi, pazar yeri, sosyete pazarı, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yeri gibi yerlerin açılması sonrasında artan koronavirüs vakaları sonrasında yeni tedbirlerin daha sıkı ve bir önceki tedbirlere nazaran daha fazla olacağının sinyalleri devlet kademelerinden gelmeye başladı.

YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Buna göre, bugün tüm il ve ilçelerde, bizzat vali, kaymakam, belediye başkanı, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve personeli, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk birimlerinin (zabıta, özel güvenlik gibi) katılımıyla bugüne kadarki en kapsamlı Kovid-19 denetimi gerçekleştirilecek.

TEKRARDAN KAPANACAK YERLER

Yeni koronavirüs tedbirleri, denetimler, konaklama tesisi, alışveriş merkezi, pazar yeri, sosyete pazarı, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yeri, berber/kuaför/güzellik merkezi, internet kafe/salonu ve elektronik oyun yeri, park/piknik alanı, lunapark/tematik park ve taksi durakları ile şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ve taksiler başta olmak üzere tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde planlanacak.

Denetim ekipleri, her bir iş kolu ya da mekanın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri gibi) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde belirlenecek.

Çalışma sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere ağırlık verilecek.

OKULLAR TEKRAR UZAKTAN EĞİTİM

Okullarda ara sınıflarda başlayan kademeli yüzyüze eğitim tekrardan artan koronavirüs vakaları ile yerini uzaktan eğitime bırakacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)