Son Dakika Haberler

Yeni koronavirüs genelgesi! Ali Yerlikaya duyurdu

Yeni koronavirüs genelgesi! Ali Yerlikaya duyurdu
Okunma : Yorum Yap

Esnek mesai detaylarını açıklayan Yerlikaya şu ifadeleri kullandı; ”Bireysel önlemlere uymada sorunlarımız var. Kısıtlanmış günlere geri dönmek istemiyoruz. Bu süreçte maske su kadar gerekli. İstanbul’da tüm kamu, kurum ve kuruluşlarımız kademeli mesaiye geçmişti. İşte Yeni koronavirüs genelgesi! 

”Uzaktan çalışma yöntemlerinin kapsamını genişletiyoruz”

Şu an İstanbul’da 1405 filyasyon ekibimiz, gece gündüz demeden dünyaya örnek bir çalışma yapıyor. Bugünden itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşlarında dönüşümlü ve uzaktan çalışma yöntemlerinin kapsamını genişletiyoruz.

60 yaş ve üstü çalışanlar

Kamu kurum ve kuruluşlarımızda 60 yaş ve üstü çalışanların, hamilelerin, kronik hastalığı bulunanların, 10 yaş altında bulunanların idari izinli sayılarak evden çalışmasına geriye kalan personel ise haftalık olarak çalışacaklardır.

9 Kasım’dan itibaren başlayacak

İşçi ve işveren sendikalarımız, meslek odalarımız, STK’larımız ile istişareler ettik. Sanayide çalışanların 07.00’de mesaiye başlaması kararı alındı. 9 Kasım’dan itibaren başlayacak.”

Ali Yerlikaya s Habernet

“ONLAR BİZİM KAHRAMANIMIZ”

Sağlık çalışanlarımızın çaba ve gayretlerini anlatmaya sözler yetmez. Bu tarihi görevi yerine getirenleri milletimiz takdirle anacak. Onlar bizim kahramanlarımız.

Yine takdire şayan bir çalışmayı filyasyon ekibimiz gerçekleştiriyor. Onlar da bizim kahramanımız.

Sayın Cumhurbaşkanımız dün yurt genelinde yeni bazı önlemler açıkladı. İçişleri Bakanlığımız konuyla ilgili genelge yayınladı. Artık bazı iş yerlerimizin çalışma saatleri 22’de sona erecek.

“DENETİMLERİ ARTIRDIK”

Sizlerden gelen talep ve önerileri dikkate alıyor, denetimleri daha da artırıyoruz. Bireysel olarak önlemlere uymada sorunumuz var. Artık kendimize gelmeliyiz. Denetlemeye ihtiyaç duymadan kendimiz tehlikenin farkına varmalı ve tedbirlere uymalıyız.

“MASKE SU KADAR ÖNEMLİ”

Henüz salgın bitmedi. Kontrolü elden bırakmamalıyız. Maske, bu süreçte su kadar önemli. Kalabalık ortamdan uzak duralım.

“VAKALARIN YÜZDE 40’I İSTANBUL’DA”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da 2 Kasım’da Twitter’da yaptığı açıklamada “İstanbul’daysanız, ayrılmayın. Türkiye’deki vakaların yüzde 40’ı yaşadığınız şehirde. Semptomsuz bir taşıyıcı, tespit edilmemiş bir temaslı olabilirsiniz. Seyahatiniz çok gerekli değilse erteleyin” yazmıştı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)