Son Dakika Haberler

Yardımcı kaynaklar ücretsiz dağıtılacak

Yardımcı kaynaklar ücretsiz dağıtılacak
Okunma : Yorum Yap

YARDIMCI KAYNAKLAR ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ücretsiz ders kitaplarıyla birlikte yardımcı kaynaklarımızı da öğrencilerimize ulaştıracağız. Sene sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynağı teslim ediyoruz.

Bu sene bir ilki daha gerçekleştirerek Bilim ve sanat merkezlerimizde tüm öğrencilerimiz için yaz okulu dönemini az önce bakanım da ifade etti, başlatıyoruz. İsteyen öğrencilerimiz istedikleri yerdeki bu ücretsiz yaz okullarına katılabilecekler.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Biz uzay yarışında olacağız, hem de en ön saflarda yer alacağız.” dedi.

YAZ OKULU DÖNEMİNİ BU YIL ÜCRETSİZ BAŞLIYORUZ

Öğrencilerimize 2003 yılından beri her eğitim öğretim yılı başında ücretsiz olarak ders kitaplarını ücretsiz olarak veriyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 4 milyar kitabı ücretsiz dağıttık. Bu dönem başında yardımcı kaynakları da ücretsiz dağıtmaya başladık. Bir yenilik daha yapıyoruz; yardımcı kaynaklarımızı da öğrencilerimize ulaştıracağız. Sene sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimize teslim ediyoruz. Bu yeni uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum.

Kütüphanesiz okul bırakmıyoruz. Okul kütüphanelerinde kitap sayılarını yıl sonunda 100 milyona çıkarıyoruz. Bir ilki daha gerçekleştirerek tüm öğrencilerimiz için yaz okulu dönemini başlatıyoruz. Bu yıl bilim ve sanat merkezlerinde ücretsiz yaz okulu uygulamasını başlatıyoruz. Anaokulundan yüksek öğretime kadar devletin tüm imkanlarıyla sizin yanınızdayız. Siyasi bağımsızlığımızın sembolü olan milli teknoloji hamlesini sizinle başaracağız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)