Son Dakika Haberler

WooCommerce Nedir? WooCommerce Nasıl Kullanılır?

WooCommerce Nedir? WooCommerce Nasıl Kullanılır?
Okunma : Yorum Yap

WooCommerce Nedir? WooCommerce, WordPress kullanıcılarının web sitelerinden ürün veya hizmet satmasına izin veren ücretsiz WordPress eklentisidir. İşinizi internet yoluyla büyütmek için en iyi WordPress e-Ticaret eklentisinden biridir. 

WOOCOMMERCE NEDİR? NASIL KULLANILIR?

WordPress E-ticaret Eklentisi

WooCommerce Nedir? cevabını ilk girişte vermiştik. Şimdi WooCommerce Nasıl Kullanılır? sorusunun cevabına gelelim. WooCommerce, Siteniz için en iyi WordPress e-ticaret eklentisi olan WooCommerce güçlü altyapısıyla hem güvenilir hem ücretsizdir. Üstelik kurulum yönüyle de zahmetsizdir.

⇒Sitenizin eklentiler bölümünü açın ve yeni ekleye gidin

⇒Araç çubuğuna “WooCommerce” yazın. Çıkan eklentiyi yükleyin

⇒Yükleme tamamlandıktan sonra Etkinleştire tıklayın

⇒Eklenti kullanıma hazır olacaktır.

⇒Kurulum sırasında oluşturduğunuz bilgilerin bazıları mağazanızın farklı bölümlerine otomatik olarak yerleştirilir, böylece aynı bilgileri birçok kez doldurmanız gerekmez.

⇒Mağaza kur sayfasında mağazanızın bulunduğu konumunu belirleyebilir birden fazla adres yazabilirsiniz. Böylece dileyen online dileyen mağazanıza gelerek alışveriş yapabilir.

⇒WordPress kontrol panelinizde ürünler kısmından yeni ekleye giderek WooCommerce e-ticaret uygulamanıza basit bir ürün ekleyebilir, ürün adını ve açıklamasını da yazabilirsiniz.

Satış ortağı isenız veya bir ortak web sitesiyle çalışıyorsanız, sattığınız tüm ürünler tam olarak size ait değil demektir. Böyle durumlar için ‘harici ürünler’ seçeneği bulunuyor. Bu tür bir öğe eklemek için ürün verileri bölümünden Harici / Satış Ortağı bölümünü seçmeniz yeterli.

⇒WooCommerce, ödemeleri çevrimiçi ya da çevrimdışı kabul etme konusunda seçenekler sunar.

ÜRÜN EKLEYİP YÖNETMEK

Ürün Kategorisi – Ürün kategorileri ürünlerinizi gruplamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, giyim satıyorsanız, “üst giyim”, “alt giyim” ve “gece kıyafeti” ürün kategorileri yapabilirsiniz.

Müşterilerin aynı kategorideki ürünleri daha hızlı bir şekilde bulmalarını sağlamış olursunuz. İstediğiniz sayıda kategori oluşturabilir ve istediğiniz zaman bunları düzenleyebilirsiniz.

Öznitelikler – Öznitelikler, ürünlerin filtrelenmesine yardımcı olur. Örneğin, boyut, renk, kumaş ve benzerleri ürün özelliklerini ayarlayabilir ve müşterinin istediği ürünü kolayca seçmesine yardımcı olabilirsiniz. Her ürüne bağımsız nitelikler atayabilir veya web sayfasının tamamı için genel bir nitelik ayarlayabilirsiniz.

 

WooCommerce ürün ekleme

WooCommerce ürün ekleme

WooCommerce ürün ekleme

Ürün Türleri – WooCommerce, önceden tanımlanmış ürün türlerine zaten sahip olarak size zaman kazandırır:

Basit – Hiçbir seçenek taşımadan kargolanırlar. Örneğin, fiziksel bir kitap.

Gruplu – Bunlar bir grup ilgili ürünlerdir. Örneğin, bir düzine shot bardağı.

Sanal – Bunlar, hizmet gibi kargo gerektirmeyen ürünlerdir.

İndirilebilir – Bunlar indirilebilen ürünler. Örneğin şarkılar, resimler, videolar, e-kitaplar vb.

Harici – Bu ürünleri web sitenizde tanıtırsınız, ancak başka bir yerde satılır.

Değişken – Bunlar boyut, renk vb. Gibi değişken niteliklere sahip ürünlerdir. Örneğin, kıyafetler.

Çok sayıda ürün çeşidiyle, sattıklarınıza bağlı olarak WooCommerce ürün türleri ilk başta karmaşık gelebilir.

NEDEN WOOCOMMERCE KULLANMALISINIZ? 

  •  İhtiyaçlarınıza göre ölçeklenebilir. Küçük ya da büyük, az ya da çok, WooCommerce sizinle dalga binebilir.
    Güvenlik sağlar. WooCommerce, verilerinizi herhangi bir üçüncü tarafın eline geçmesini önler. Aynı zamanda, tüketici ile sizin arasındaki işlemin güvenliğini de sağlar.
  • Sucuri tarafından denetlenir. WooCommerce’in WordPress’in kodlama standartlarına uygun olduğundan emin olur.
  • Büyük ve sürekli büyüyen bir küresel toplum. Şu ana kadar kadar 350’den fazla katılımcı ve 1 milyondan fazla WooCommerce kurulumu vardır.
  • Dökümantasyonu iyidir. WooCommerce; kurulum, SSL, temalar, snippet’lar ve benzerleri gibi geniş bir yelpazedeki konuları kapsayan dokümantasyon ve kılavuzlara sahiptir.
  • Bir dizi ücretsiz ve ücretli uzantılar. WooCommerce’ın en belirleyici yararı çok sayıda ücretsiz ve ücretli uzantılardır. WooCommerce’inizi çok çeşitli özellik ve entegrasyonlarla kişiselleştirmenize izin verir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)