Son Dakika Haberler

Vinyet reklamları nedir? Ne işe yarar? 3 Kasım’dan sonra başlayacak

Vinyet reklamları nedir? Ne işe yarar? 3 Kasım’dan sonra başlayacak
Okunma : Yorum Yap

3 Kasım’dan sonra vinyet reklamlar, masaüstü bilgisayar monitörleri gibi geniş ekranlarda gösterilmeye başlayacak
Vinyet reklamlar artık daha fazla ekran boyutunu desteklemektedir. Bu reklamlar, etkinleştirildiği sitelerde masaüstü bilgisayar monitörleri gibi daha geniş ekranlarda da gösterilmeye başlayacak. Yaptığımız denemelerde, vinyet reklamların geniş ekranlarda iyi performans gösterdiğini gördük.

Vinyet Reklamları

Vinyet reklamlar ülkemizde reklam verenler tarafından çok tercih edilen reklam türü değildir. Bu yüzden daha az kullanım oranına sahip. Bu yüzden gösterim oranları da diğer reklam türlerine göre daha düşük sayıda. Mobil reklamlarında gelir artışı sağlamak için bu reklam türünü deneyebilirsiniz. Gösterim oranı az fakat gelir oranı hayliyle yüksek.

Vinyet reklamları nedir? Vinyet reklamlar diğer bir ad ile pop-up reklam türüdür. Yani bir websitesine girdiğiniz zaman karşınıza aniden çıkan pencerelere deniyor. Bu reklamların boyutları reklam şirketinin ayarına göre değişiyor. Google AdSense vinyet reklamları mobil cihazlarda yayınlarken ekranın tamamını kaplayacak şekilde yayınlıyor.

Vinyet reklamlar, sayfa yüklemeleri arasında gösterilen tam ekran reklamlardır. Kullanıcılar bu reklamları dilediği zaman atlayabilir.

Vinyet reklamlar, kullanıcı sayfayı açtığında değil, sayfadan ayrılırken gösterilir. Böylece, kullanıcı bu reklamların yüklenmesini beklemek zorunda kalmaz.

Google, iyi bir kullanıcı deneyimini sürdürmek için kullanıcı başına vinyet sayısını sınırlıyor.

Vinyet reklamları nedir

3 KASIM 2020’DE YAYINLANACAK

Vinyet reklamları nedir? sorusunu yukarıda anlatmıştık. Eğer masaüstünde vinyet reklamların gösterilmesini istemezseniz Otomatik reklam ayarlarınızdan yeni “Geniş ekran” denetimini kullanarak bu seçeneği devre dışı bırakabilirsiniz. Geniş ekranlar için vinyet reklamların ancak 3 Kasım 2020’den sonra yayınlanmaya başlayabileceğini unutmayın.

Vinyet reklamların sitenizde nasıl bir performans sergilediğini görmek için Otomatik reklamları ayarlayın ve vinyet reklamları açın.

GOOGKE KISA BİR ZAMAN ÖNCESİNE KADAR KULLANMIYORDU

Google AdSense reklam şirketini kullananların bildiği üzere vinyet reklamlar çok kısa bir zaman öncesine kadar kullanılmıyordu. Fakat yapılan son gelişmeler sonrasında vinyet reklamlar mobil cihazlarda gösterilmeye başlanmıştı. Şimdi ise Google AdSense yaptığı duyuru maili ile vinyet reklamlar geniş ekranlı tüm cihazlarda gösterilmeye başlanıyor. Tam olarak 3 Kasım 2020 tarihinde vinyet reklamlar artık masaüstü bilgisayarlar, laptop, tablet gibi cihazlarda da aktif olarak yayınlanmaya başlanacak. Son olarak şunu da belirtmek istiyorum, dileyen kişiler ‘Geniş Ekran Denetimi’ni kullanarak vinyet reklamların geniş ekranlı cihazlarda gösterilmemesi için devre dışı bırakma özelliğini kullanabilecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)