Son Dakika Haberler

Ümit Özdağ: “Süleyman, ya sen ya ben öleceğiz”

Ümit Özdağ: “Süleyman, ya sen ya ben öleceğiz”
Okunma : Yorum Yap

Ümit Özdağ, geçtiğimiz gün Süleyman Soylu’nun kendisi için sarf ettiği sözlere “Süleyman, ben yarın saat 11.00’de tek başıma ve silahsız İç İşleri Bakanlığı önünde olacağım. ” dedi

Süleyman Soylu, geçtiğimiz gün katıldığı bir canlı yayında mülteci ve göçmen karşıtı söylemlerde bulunmakla kalmayıp propaganda gerçekleştiren hesapların deşifre edildiğini belirterek, aynı zamanda Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın da Suriyeli sığınmacılar hakkındaki açıklamalarına sert tepki göstermişti.

Alınan son dakika bilgilerine göre; Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığı binasına gitmek üzere yola çıktı. Saat 10.40 sıralarında bakanlığın önünde bulunan Özdağ, “Süleyman in aşağı” diyerek, canlı yayın başlattı. 10.55 Ümit Özdağ: “Süleyman, bu durum ya sen ya ben ölene kadar devam edecek.”

Soylu, Özdağ için “Yaptığı Soros taktiğidir. Sessiz İstila filminin parası nereden geldi?” ifadelerini kullanarak tartışmanın fitilini ateşlemişti. Öte yandan Özdağ için “‘Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır” cümlelerini de sarf eden Soylu’ya, Zafer Partisi liderinden yanıt gecikmedi..

SÜLEYMAN SOYLU, ÜMİT ÖZDAĞ OLAYI NE?

Tüm Türkiye’nin gözlerini saat 11.00’a çevirmesinin sebebi, Soylu’nun açıklamaları ardından Özdağ’ın, “Süleyman, ben yarın saat 11.00’de tek başıma ve silahsız İç İşleri Bakanlığı önünde olacağım. Zerre kadar cesaretin varsa beni şerefli Türk Polisinin arkasına saklanmadan bakanlık kapısında bekle. Kimin ne çocuğu olduğunu orada bütün Türk Milleti görecek.” ifadelerini kullandığı paylaşımı yapması oldu. Takvimler 6 Mayıs 2022 Cuma gününü gösterirken, Ümit Özdağ saat 10.16 sıralarında “Bozkurt Ümit” sloganlarıyla Zafer Partisi Genel Merkezi’ne giriş yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)