Son Dakika Haberler

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski: Yalnız kaldık

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski: Yalnız kaldık
Okunma : Yorum Yap

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski: Yalnız kaldık! Rusya’dan korkmadıklarını ve yalnız bırakıldıklarını belirterek,” Kimse bizim için savaşmak istemiyor. Bizi NATO’ya almak istemiyor, güvenlik garantisi vermekten korkuyorlar. Devletimizin müdafaasında tek başımıza kalıyoruz” dedi.

ZELENSKİ: YALNIZ KALDIK

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı operasyonda çatışmalar şiddetlenmeye devam ederken Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, saldırılardaki son durum hakkında bilgi verirken değerlendirmelerde bulundu. 

137 ASKER HAYATINI KAYBETTİ

Rus askerlerinin saldırılarında hayatını kaybeden askerlerin olduğunu ifade eden  Volodimir Zelenski,” Ön verilere göre, ne yazık ki bugün 10’u subay olmak üzere 137 kahramanımız ve vatandaşlarımızı kaybettik. 316 kişi yaralandı. Hepsine Ukrayna kahramanı unvanı verilecek” dedi..

“RUSYA’YLA KONUŞMAKTAN KORKMUYORUZ”

Rusya’dan korkmadıklarının altını çizen Zelenski şunları kaydetti: “Bugün Moskova’dan Ukrayna’nın tarafsızlık statüsünü konuşmak istediklerini duyduk. Rusya’dan korkmuyoruz, Rusya’yla konuşmaktan korkmuyoruz, ülkemiz için güvenlik garantileri hakkında, hiçbir şey hakkında konuşmaktan korkmuyoruz, tarafsızlık statüsünü konuşmaktan korkmuyoruz. Biz zaten NATO’da değiliz, fakat bu durumda hangi garantileri alacağız? En önemlisi de onları bize tam olarak hangi ülkeler verecek?” .

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)