Son Dakika Haberler

Türkiye’ye o ülkeden büyük destek | Yalnız değilsiniz

Türkiye’ye o ülkeden büyük destek | Yalnız değilsiniz
Okunma : Yorum Yap
Türkiye’ye her daim destek açıklamalarında bulunan Pakistan, Türkiye yalnız değildir açıklaması yaparak desteklerini Türk bayrakları ile sürdürüyorlar.
Türkiye, Doğu Akdeniz’de haklarını savunurken bir destek de Pakistan’dan geldi. Pakistan’da açılan İngilizce ‘Türkiye yalnız değil’ anlamına gelen ‘Turkeyisnotalone’ hashtagine on binlerce destek tweeti gelirken Pakistanlılar bir kez daha Türkiye’ye olan sevgilerini gösterdiler.
Oruç Reis’in Doğu Akdeniz’de sismik araştırma yapmaya çıkmasından sonra konu dünya gündeminin üst sıralarına tırmanırken birçok konuda yanımızda olan kardeş ülke Pakistan’dan da Türkiye’ye destek geldi.
Pakistan’da açılan İngilizce ‘Türkiye yalnız değildir’ anlamına gelen ‘Turkeyisnotalone’ hashtagi ülkede trend-topic olurken Türkiye’ye desteği gösteren sayısız tweet atıldı.Kardeş ülke Pakistan her konuda ülkemize verdiği destek ile biliniyor

Daha önce de birçok alanda Türkiye’ye desteği ile bilinen kardeş ülke Pakistan’da ülkemize destek Türk Bayraklarıyla veriliyor.Türkiye tarafından Karaçi Limanı’nda inşa edilen geminin fotoğrafını paylaşan başka bir Pakistanlı kullanıcı ise ‘bunun iki ülke arasındaki sevginin sembolü’ olduğunu belirtti.

Bir kullanıcı ise attığı tweette: Pakistan’ın Türkiye’yi zor zamanlarında asla yalnız bırakmayacağını belirtip ‘iki ülke bir milletiz’ yazdı.MSB, Türkiye’nin Meis Adası yakınlarında NAVTEX ilan ederek, bölgede Oruç Reis gemisi ile sismik araştırma yapacağını duyurmasının ardından alınan tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamada ‘MTA ORUÇ REİS araştırma gemisine Türk Deniz Kuvvetleri tarafından refakat ve koruma sağlanmaktadır.’ denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)