Son Dakika Haberler

Türkiye genelinde 12 Kasım’da dev tatbikat yapılacak

Türkiye genelinde 12 Kasım’da dev tatbikat yapılacak
Okunma : Yorum Yap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce depreminin yıldönümü olan 12 Kasım cumartesi günü Türkiye genelinde tatbikat yapılacağını duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Afet İletişim Çalıştayı”na katıldı. 2 gün sürecek çalıştayda, 8 panel ve 49 konuşmacı ile “Afet ve acil durumlarda koordinasyon ve söylem birliği nasıl sağlanmalı?”, “Kriz anlarında artan dezenformasyon ve art niyetli girişimlerle nasıl mücadele edilmeli?”, “Afet sahalarında medya faaliyetlerini kolaylaştırmak; vatandaşlarımızın haber alma ihtiyacını daha hızlı ve doğru şekilde karşılamak için neler yapılmalı?” ve “Kurumlar arası etkileşim ve karşılıklı tecrübe paylaşımını artırmak için hangi tedbirler alınmalı?” soruları etrafında proje, faaliyet ve yol haritaları üzerinde durulacak.

TÜRKİYE GENELİNDE DEV TATBİKAT! DETAYLARI BAKAN SOYLU PAYLAŞTI

12 Kasım 1999 tarihinde Düzce’de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin yıldönümünde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alınan kararı duyurdu. Soylu, Türkiye genelinde dev bir tatbikatın yapılacağını açıkladı.

Tatbikata ilişkin detayları da paylaşan Bakan Soylu, “12 Kasım’da, 18.57’de ilk kez bir ülke tatbikatı yapacağız. Radyolar tatbikat anonsu geçecek, televizyonlar tatbikat anonsu geçecek. Otomatik olarak anons geçilecek. Kurulan sistemden tüm Türkiye’ye aynı anda mesaj gelecek.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)