Son Dakika Haberler

Truffle nasıl yapılır? MasterChef Truffle tarifi

Truffle nasıl yapılır? MasterChef Truffle tarifi
Okunma : Yorum Yap

Truffle nasıl yapılır? MasterChef  Truffle tarifi Masterchef yarışmasında bugün  birbirinden farklı tatlılar yapan yarışmacılar kazanmaya odaklandı. 

Truffle Tarifi İçin Malzemeler

2 adet baton kek

1 paket süt kreması

1/2 bardak süt

1 paket bitter çikolata

Truffle Tarifinin Püf Noktası

Yazının içeriğinde de belirttiğim gibi marketten alacağınız baton keklerle yahut kendi yaptığınız keklerden artanları parçalayarak ön hazırlığınızı yapabilirsiniz. Ben ekstra meyve kullanmak istemediğimde meyveli/ üzümlü hazır keklerden kullanıp işi daha da kolaylaştırıyorum. Fakat siz dilediğiniz meyve yahut kuru yemişlerle içeriği zenginleştirebilirsiniz.

Truffle Tarifi Nasıl Yapılır?

Sütü ve süt kremasını bir ısıtma kabına alıp ısıtmaya başlayın. Kaynamaya yakın bitter çikolatayı birkaç parçaya kırıp kontrollü olarak eritin.

Genişçe bir kapta baton pastalarınızı güzelce kırıklayın. Rondo kullanacaksanız düşük devirde ve kısa sürede işlemi tamamlayın ki iyice una dönüşmesin.

Bu aşamada arzu edenler içerisine kırıklı ceviz, kırıklı üzüm yahut üzüm kurusu ekleyebilirler. Miktarını siz belirleyebilirsiniz. Ben daha pratik davranıp marketten alacağım keki, meyveli bir kek olarak seçiyorum. Dolayısıyla fazladan bir şey ilave etmesem bile aynı sonucu elde ediyorum.

Sütlü karışımı ekleyip malzemeye harmanlayarak özleştirin.

Harmanladığınız bu iç harcı buzdolabında bir-iki saat dinlendirin.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)