Son Dakika Haberler

TOKİ konutlarında başvurular bugün başladı | TOKİ başvuru şartları

TOKİ konutlarında başvurular bugün başladı | TOKİ başvuru şartları
Okunma : Yorum Yap

TOKİ konutlarında başvurular bugün başladı.. TOKİ, yurt genelinde farklı illerde binlerce konutu satışa çıkarttı. TOKİ’nin satışa çıkarttığı konutlar arasında İzmit Sekbanlı ve Sepetçi bölgesinde yapımı devam eden 1.Bölgedeki 535 konut ve 2.Bölgede yapılan 747 konuttan satılmayan toplam 238 dairede bulunuyor.

TOKİ konutlarında başvurular bugün başladı

İzmit’te yeni bir yaşam alanı olmaya aday olan Sekbanlı ve Sepetçi bölgesinde 11 Mart 2020 tarihinde kura çekimi yapılan toplam 1282 konuttan satışı gerçekleşmeyen 238 konut için yeniden kura çekimi yapılacak. 18-22 Temmuz tarihleri arasında yapılacak başvurunun ardından 29 Temmuz’da konut belirleme kurası çekilecek. 

KOCAELİ DOĞUMLU VEYA KOCAELİ’DE İKAMET ŞARTI

Sekbanlı-Sepetçi Proje Alanında birinci ve ikinci bölgede yapılan toplam 1282 konuttan 11 Mart 2020’de yapılan kura çekiminde hak sahibini bulan ancak geçen süreçte hak sahibi tarafından alınmayan 238 daire yeniden satışa çıkarıldı. 2+1 özellikli 190 ve 3+1 özellikli 48 adet daire için başvurmak isteyen vatandaşlar dünden itibaren 22 Temmuz’a kadar müracaatlarını yapabilecek, taleplerini iletebilecek.

Başvuracak kişilerin üzerinde tapu kaydı olmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce TOKİ’den konut almaması şartını yerine getirmesi gerekiyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)