Son Dakika Haberler

Suudi Arabistan’dan Türkiye için boykot çağrısı

Suudi Arabistan’dan Türkiye için boykot çağrısı
Okunma : Yorum Yap

Son dönemlerde Türkiye aleyhinde paylaşım ve söylemlerde bulunun Suudi Arabistan Veliaht prensi çağrılarına bir yenisini daha ekleyecek ikinci defa Türk mallarını boykot etme çağrısında bulundu. Türkiye’nin Katarda ki askeri varlığından rahatsız olan Suudi Arabistan, Türkiye aleyhtarlığına soyunarak uşak olmanın gerekliliğini yerine getiriyor.

“TÜRK ÜRÜNLERİNİ BOYKOT ETMEYE ÇAĞIRIYORUM”

El Suud, BBC’nin “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Türk Ordusu Katar üzerinden körfez ülkelerinin istikrarını sağlıyor” başlığıyla yayınladığı haberi paylaşarak “İşte bu yüzden Türk ürünlerine boykot etmemiz gerek” dedi.

Açıklamasında ironik bir şekilde kalp emojisi de kullanan El Suud, “Türkiye ekonomisinin istikrarını ve gücünü korumak için herkesi Türk ürünlerini boykot etmeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

TİCARET ODASI BAŞKANI DA ÇAĞRI YAPMIŞTI

Öte yandan, geçtiğimiz hafta da Suudi Arabistan’da Başkent Riyad’ın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ajlan Al-Ajlan da sosyal medyada Türk ürünlerine karşı boykot çağrısı yapmıştı.

“KAOS HESABI YAPMAYAN RAHATSIZ OLMAMALI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar’da yayımlanan The Peninsula Gazetesi’ne geçtiğimiz hafta mülakat vermişti.

Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı’nın iki ülke arasındaki kardeşlik, dostluk, dayanışma ve samimiyetin timsali olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üssümüzle ilgili menfi propaganda yayanlar kesinlikle iyi niyetli değildir. Türkiye askeri varlığıyla sadece kardeş Katar’ın değil, bütün Körfez bölgesinin istikrarına ve barışına hizmet etmektedir. Kaos hesapları yapanlar dışında hiç kimse, Türkiye’nin ve Türk askerinin Körfez bölgesindeki mevcudiyetinden rahatsız olmamalıdır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)