Son Dakika Haberler

Sumak rüyasını anlatan imam

Sumak rüyasını anlatan imam
Okunma : Yorum Yap

Türkiye’de koronavirüs ile ilgili mücadele ederken sosyal medya da hızlıca yayılan bir hikaye ortaya çıktı. İddiaya göre Peygamber Efendimiz koronavirüsün yok olması için su ile birlikte sumak içmenin virüsü öldüreceğini söyledi.

SUMAK RÜYASINI ANLATAN İMAM

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi birlik ve beraberlik içinde başarıyla sürerken, sosyal medyada rüyada geçtği iddia edilen ‘Peygamber Efendimiz (S.A.V.) koronavirüse karşı Sumak önerdi’ görüntülerine ilşkin Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Eski Fetva Kurulu Başkanı Muzaffer Şahin ve İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’ndan tepki geldi.

Videoda anlatılan rüyalardan kısımlar şöyle

Şırnak ilimize bağlı Cizre ilçemizde ikamet eden, uzaktan akrabamız, namaz ve niyazında olan bir hanımefendi. Bu Recep ayında 2 kez Hz Muhammed S. A. V.’i rüyasında görüyor ve rüyasını bizzat imam olarak bana anlattı. Ve bana dedi ki, ‘’Lütfen bu rüyayı herkese anlatın, herkesle paylaşın. Çünkü Hz. Muhammed’in emri ve tavsiyesidir’’.

Değerli kardeşlerim, rüyayı anlattığı şekilde kaleme aldım, yanlış bir şey olmasın diye. Kadın ilk rüyasını şöyle anlatır, ‘’Recep ayında bir Cuma akşamı yani Regaip kandili gecesinde Hz Muhammed S. A. V. Cudi dağında Hz. Nuh Aleyhisselam’ın gemisinin karaya oturduğu yerde bir oda gibi bir yapı gördüm. Ve içeriye girdim, baktım Hz. Muhammed S. A. V. orda. Bembeyaz bir elbiseye bürünmüş, beyaz sakallı ve parlayan bir yüz olarak gördüm.

Bana dedi ki, ‘’Kızım bu hastalık ve virüs gayrimüslimlerden geldi ve dünyaya yayılıyor. Sen söylediklerimi dinle ve herkese söyle, paylaşın. Daha ümmetime bulaşıp perişan olmadan. Bu virüsün dermanı ve ilacı sumaktır. Suyun içine biraz sumak atın karıştırın ve için. Allah’ın izniyle hasta olan şifa bulur ve hasta olmayanda hastalık tutmaz’’.

Dedim, ya Rasulallah gayrimüslimlere de mi söyleyelim? Dedi ki, ‘’Evet, çünkü bu hastalık onlarda kesilirse ümmetime de gelmez’’

İkinci rüyayı Miraç kandilinde gördüğünü söyleyen kadın, Hz. Muhammed’i ilk rüyada gördüğü yerde kendisine kızgın bir şekilde ‘’Neden insanlara söylemedin, Bu salgın ümmete yayıldı’’ dediğini söylüyor. Kadın ‘’Ya Resullulah kime söylesem de inanmazlar, bundan dolayı çekindim söyleyemedim’’. Peygamberimizin ise ‘Herhalde sen de inanmıyorsun’ dediğini anlattı.

Hz. Muhammed’in bir elinde sumaklı su dolu bir sürahi, diğer elinde bir kor ateş. O odada iki hasta görüyor. Ve kendisine bak gör dediğini belirtiyor. Ve her iki hastaya da birer bardak sumakla karıştırılmış su verdi. Suyu içen hastalar hemen iyileşiyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)