Son Dakika Haberler

Sosyal medya kapatılacak mı? Ulaştırma Bakanından önemli açıklama

Sosyal medya kapatılacak mı? Ulaştırma Bakanından önemli açıklama
Okunma : Yorum Yap

Ülkemizde alınan kararlar doğrultusunda, sosyal medya platformları birer temsilci bulundurmak zorundaydı. Ulaştırma Bakanı konu hakkında, temsilcilik açmayan sosyal medya platformları için önemli uyarılarda bulundu. Peki,Sosyal medya kapatılacak mı?

SOSYAL MEDYA KAPATILACAK MI?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilerek yasalaşan Sosyal Medya Kanunu ile birlikte ülkemizde hizmet veren sosyal medya platformları hem hesap verme hem de vergi ödeme sorumluluğu altına girdi. Kullanıcıların uzun bir süredir tartıştığı yeni dönem için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geri adım atmayıp, sosyal medya platformlarının bu yasanın gerekliliklerine sonuna kadar yerine getireceklerini açıkladı.

Sosyal medya kapatılacak mı

“HER AŞAMA NE GEREKTİRİYORSA BİRER BİRER YAPACAĞIZ”

Bakan açıklamasında, bazı sosyal medya platformlarının ülkemizde temsilcilik açmamak için direndiklerini ancak bu direnişlerinin boşa olduğunu dile getirdi. Bu anlamda platformların farklı beklentiler içerisine girmesinin yanlış bir davranış olduğunu belirten bakan, Türkiye’nin kurallar devleti olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, “Her aşama ne gerektiriyorsa birer birer yapacağız” dedi.

Yeni düzenleme sosyal medya platformlarına erişim engeli getirilmesini mümkün kılıyor. Karaismailoğlu işin engelleme boyutuna gitmeyeceğini umduğunu belirtti. Sosyal medya platformlarının Türkiye’de temsilcilik açıp açmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

1969 Trabzon doğumlu olan Adil Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisi mezunu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı.

1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü’ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı. 23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Karaismailoğlu, Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı, Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

Eylül 2019’da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayınlanan kararname ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’na atandı. 51 yaşındaki İsmail Karaismailoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)