Son Dakika Haberler

Sokağa çıkma yasağı 4 gün mü?

Sokağa çıkma yasağı 4 gün mü?
Okunma : Yorum Yap

Günlerdir merak konusu olan 23 nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sokağa çıkma yasağı hafta sonu ile birleştirilip 4 güne mi çıkacak? Merakla beklenen sorulara bugün yapılacak olan kabine toplantısında karar verilecek.

DÖRT GÜNLÜK YASAK

Toplantıda ilk olarak 23-24-25-26 Nisan’ı kapsayan dört günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi önerisi tartışılacak. Ancak bir süre önce gündeme gelen bu formüle Ramazan ayı öncesine denk geldiği için marketlerde yığılmaya yol açabileceği gerekçesiyle sıcak bakılmıyor.

SADECE MARKETLER AÇIK

İkinci formül ise 23-24 Nisan’da dışarıdaki yoğunluğun artmaması için sadece marketlerin açık kalması ve diğer işyerlerinin tamamının kapalı olmasına dönük öneri olacak. Yine formüle göre, 25-26 Nisan’da 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta son iki haftadır uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağının devam etmesi öngörülüyor.

23 NİSAN’DA YASAK OLSUN ÖNERİSİ
Kabinede gündeme gelecek üçüncü formül ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tatil olması, 24 Nisan cuma günü işyerlerinin normal mesai yapması.

BİLİM KURULU YASAĞI DESTEKLİYOR
Konuyla ilgili Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü, yaptığı açıklamada ” 23 Nisan konusu Bilim Kurulu’nda görüşülmedi ama bizim önerimiz kısıtlamanın olması yönünde” ifadelerini kullandı. koronavirus turkiye rte s Habernetkoronavirus turkiye rtee s Habernet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)