Son Dakika Haberler

Simpsonlar Corona, Simpsonlar Corona 2020

Simpsonlar Corona, Simpsonlar Corona 2020
Okunma : Yorum Yap

Simpsons ailesi son zamanlarda kehanetleri ile çok konuşulmaya başladı. Simpsons’un bir bölümünde corona hastalığına yer verildi. Diğer bölümlerinde ise helikopter kazası yaparak ölen bir siyahiyi ele almışlardı. Bu da Kobe Bryant’ın helikopter kazası ile ölmesinden sonra dikkat çekmişti. İşte Simpsonlar Corona, Simpsonlar Corona 2020 

SİMPSONLAR CORONA 

Simpsons’ın bir bölümünde Çin’den gelen bir paketten Amerika’ya Corona virüs bulaşıyor iddiası uzun süre gündemdeydi. Çoğu insan ortalıkta dolaşan bu kareyi gördükten sonra virüsün insan yapımı olduğuna bile inanmaya başlamıştı. Oysa bu kare gerçeklik değeri taşımıyor. Aslında dizinin o bölümünde kargo Çin’den değil, Japonya’dan geliyor. Ayrıca hastalığın adı da Corona olarak değil Osaka virüsü olarak geçiyor. Anlayacağınız üzere bu kare fotomontaj. Bölümün yayımlandığı dönemlerde yaşanan hantavirüs salgını senaristlere ilham kaynağı olmuş olmalı.

SC 2 s Habernet

 Trump ölecek mi?

Son olarak dizinin bir sahnesinde Amerikan başkanı Trump’ı tabutun içerisinde görüyoruz. Bu iddianın gerçek olup olmayacağını elbette bilemeyiz. Başkan’ın Corona virüs kaptığı iddiaları ortalıkta çok dolaşırken bu kare oldukça konuşulmuştu. Bence diziye sadece eğlence gözüyle bakmak toplumların akıl sağlığı içinde en faydalısı.

fft373 mf33095580 s Habernet

Trump’tan sonra başkan kim olacak?

Simpson’ın yine bir bölümünde Trump’tan sonra Lisa Simpson görevi devralıyor. Bu durum da acaba Trump’tan sonra yeni başkanın bir kadın mı olacağı sorusunu akıllara getiriyor. Trump’ın son seçimdeki rakibinin Hilary Clinton olduğu düşünülünce bu tahminin tutma olasılığını yüksek görüyorum ben. Ama ileride ne olacağını elbette zaman gösterecek.

simpsons donald trump abd baskani s Habernet

11 Eylül göndermesi tesadüf mü?

11 Eylül saldırıları tahmini hakkında yine Suriye iç savaşında olduğu gibi kesin ve net bilgilere ulaşmak oldukça güç. Fazlasıyla siyasi gönderme ve figürlerin olduğu Simpsons’ın bu bölümü saldırıdan sonra yayınlamış olma ihtimalini ben daha yüksek görüyorum.

xx s Habernet

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)