Son Dakika Haberler

Seyfi Dursunoğlu eşcinsel mi?

Seyfi Dursunoğlu eşcinsel mi?
Okunma : Yorum Yap

Seyfi Dursunoğlu, televizyon dünyasında Huysuz Virjin olarak tanındı. Kadın kılığına girerek milyonları güldürdü. Birçok sahnede ve programda yer aldı. Vefat ettikten sonra ise vatandaşlar tarafından Seyfi Dursunoğlu eşcinsel mi? sorusu araştırılmaya başlandı. İşte Seyfi Dursunoğlu’nun eşcinselliğe bakış açısı.

SEYFİ DURSUNOĞLU EŞCİNSEL Mİ?

Seyfi Dursunoğlu geçmiş yıllarda verdiği bir röportajda “Seyfi Dursunoğlı encinsel mi?” sorusuna şu cevabı vermişti: “En başta Mehmet Ali Erbil tamamiyle benim taklidimdir. Zamparalığı çok ortada olduğu için kendinden emin olarak eşcinsel hareketler yaparak götürüyor işi. Mehmet Ali kadın kılığında olsa rahatlıkla benim veliahtım diyebilirdim. Aslında suratı filan müsait, kadın olduğu zaman pek güzel oluyor. Onun dışındakilerin yaptıklarından rahatsız oluyorum. Mesela Aydın diye bir şarkıcı var. Bu kadar olur, benim esprilerimin aynısını söylüyor.”

Ben eşcinselleri sevmem. Çünkü çoğu yalan söyler, vefalı değililerdir, sadık değillerdir, dost değillerdir. Eğer öyle olsaydım, bugüne kadar ucundan kenarından bir şeyler duyulurdu. Ben cinsiyeti çok ön plana almayan bir insanım.

“KADIN KILIĞINA GİRMEMİN NEDENİ ESPRİ YELPAZESİNİ GENİŞLETMEK”

Benim yaptığım işi dünyada üç kişi filan yapıyor. Hiç yazı çizi olmadan sahneye çıkıp bir buçuk saat seyirciyle diyalog kuruyorum. Komedinin içinde muhakkak müstehcenlik vardır. Kadın kılığına girmemin nedeni, espri yelpazemi daha genişletebilmek. Türkiye gibi Müslüman bir ülkede kabul ettirilmesi çok zor Avrupai şovumu hep yukarı çıkarak bir yere geldim. Yener bey belki güleceksiniz ama, ben kendi alanında bir ekolüm, bir tarz yarattım. Beni taklit eden bir sürü sanatçı var ortada. Benim taklidimi yaparak çok iyi para kazanıyorlar.

 SEYFİ DURSUNOĞLU KİMDİR?

Seyfi Dursunoğlu, bilinen sahne adıyla Huysuz Virjin, Türk drag queen, şarkıcı ve sunucu. 1970’lerden 2000’lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye’de televizyonların tanınan bir eğlence figürü hâline geldi. Seyfi Dursunoğlu’nun çocukluğu 5-6 yaşına kadar Trabzon’da, sonra da İstanbul’da çok mutaassıp bir ortamda geçti. Daha sonra babasının isteğiyle Heybeliada Askeri Deniz Lisesinde yatılı olarak okumaya başladı.

Ancak bir süre sonra bu okuldan ayrıldı ve Boğaziçi Lisesinden mezun oldu.İngiliz Filoloji’sinde başladığı üniversite öğrenimini maddi sıkıntılar nedeniyle yarım bıraktı. Askerliğini Tuzla ve Hadımköy’de yedek subay olarak tamamladıktan sonra SSK’da memur olur ve tam on sekiz yıl burada memur olarak çalıştı 1970 yılında Huysuz Virjin’in doğumuyla memuriyet yaşamını bitiren Seyfi Dursunoğlu böylece gösteri dünyasına ve sanat yaşamına ilk adımını attı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı; ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklifler aldı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin en büyük solistleriyle paylaştı.

2012’de Show TV’de yayınlanan Huysuz’la Dans Eder misin? programını sundu. Aynı yıl Star TV’de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıktı ve “Bu benim son kantom” diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dile getirmişti.

vvfgv s Habernet
               Seyfi Dursunoğlu neden öldü?
ju s Habernet
Seyfi Dursunoğlu mirasını nereye bağışladığını açıkladı!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)