Son Dakika Haberler

Seda Sayan Kadir Şeker’in ceza almasına isyan etti

Seda Sayan Kadir Şeker’in ceza almasına isyan etti
Okunma : Yorum Yap

Seda Sayan, Kadir Şeker’in 12 yıl 6 ay hapis cezası almasına tepki gösterdi: “Kadir bizi affet senin için hiçbir şey yapamadık. Artık sokakta şiddete maruz kalan kadınların yardımına kim koşar? Üzgünüm, çok yazık oldu çok.”

NELER OLMUŞTU?

Konya’da sevgilisini darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker’in yargılandığı davada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın “haksız tahrik altında kasten öldürme” suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını, haksız tahrik indiriminin de üst seviyeden uygulanmasını istedi.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Şeker, maktul Özgür Duran’ın yakınları, taraf avukatları ve tanıklar katıldı.

Kadir Seker s Habernet

Şeker, daha önceki ifadelerini tekrarlayarak ağlayan bir kadını kurtarmak isterken olayların bu duruma gelmesinden üzüntü duyduğunu söyledi.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada 20 yaşındaki Kadir Şeker 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

“TESPİHLE OYNAR GİBİ OYNAMAK İÇİN” ALDIM DEMİŞTİ

Konya’da olay yerindeki keşif sırasında, Kadir Şeker’in, savcıya verdiği ifadelerin detayları da ortaya çıktı. Keşif sırasında savcının “Elinde bıçağın ne işi vardı?” sorusuna, Kadir Şeker’in “Bıçağı internetten elimde tespihle oynar gibi oynamak için aldım” karşılığını verdiği tutanağa yansıdı. Bir görgü tanığı ise ifadesinde, Kadir Şeker’in yere düşen Özgür Duran’a tekme attığını, “Lanet olsun” dedikten sonra arkasını dönerek gittiğini kaydetti.

is s Habernet

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)