Son Dakika Haberler

Şarkıcı Atiye anne oldu

Şarkıcı Atiye anne oldu
Okunma : Yorum Yap

Almanya doğumlu 31 yaşındaki şarkıcı Atiye anne oldu. 1,5 yaşında çocuğu olduğu söylenilen Atiye’den ise henüz bir açıklama gelmedi. Uzun süredir ortalıkta gözükmeyen Atiye’nin iddiaya göre yönetmen bir sevgilisi var. Yeni albümü için kolları sıvayan güzel şarkıcı yakın bir zamanda albümünü piyasaya sürecek.

ATİYE KİMDİR?

Tam ismi Deniz Atiye Yılmaz. 22 Kasım 1988 yılında Almanya’nın Bremen şehrinde dünyaya geldi. Annesi Hollandalı, babası Antakya doğumlu olup Arap asıllıdır. Küçük yaşlarda piyano ve dans derslerine başladı. 8 yaşında Almanya’dan Amerika’ya taşındı, burada 6 ay yaşadıktan sonra İzmir’e yerleşti.

lk s Habernet uuuuuuu s Habernet

İzmir’den Almanya’ya geri dönüşü öncesi 1 sene Hollanda’da CKE Okulunda sanat eğitimi alan Atiye, Bremen’de şan derslerine başladı. Almanya’da lise öğrenimini tamamlayan sanatçı 2008 yılında Türkiye’ye geri dönüş yaptı. Atiye, ses eğitimini İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile devam ettirmektedir.

s Habernet

Henüz 17 yaşında ilk stüdyo albümü “Gözyaşlarım”ı (2007) yayınladı. O zamanlar “Atiye Deniz” adı ile kendini duyurdu. Albümde hem İngilizce hem de Türkçe sözlü şarkılara yer veren Atiye, çıkış şarkısı “Don’t Think” ile internette kısa süre içerisinde popüler olmayı başardı. Bu şarkısıyla 2007’de düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” ödülünü aldı.

sdf s Habernet

Atiye, 1 sene süren stüdyo çalışmaları sonrası Mart 2011’de 3.stüdyo albümü “Budur”u Pasaj Müzik etiketi ile yayınladı. Türkiye’nin en önemli üç prodüktörü İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamöz’le çalışan Atiye’nin söz yazarı ve besteci kimliğinin de ön planda olduğu “Budur” albümünde on şarkı yer aldı. Albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Budur” yayınından kısa bir zaman sonra radyo ve müzik televizyonu listelerinde bir numaraya yükseldi.Dijital müzik platformlarında da başarı yakalayan albümün ikinci video klibi ‘Güzelim’ Haziran 2011 de çekildi.

Şarkıcı Atiye

Atiye, 2011’de Türkiye’nin iki önemli prodüktörü Ozan Doğulu ve İskender Paydaş’ın albümlerinde yer aldı. İskender Paydaş’ın ‘Zamansız Şarkılar’ albümünde Mirkelam’la ‘Nasıl Yani’ şarkısını beraber seslendirirken Ozan Doğulu’nun “130 BPM Allegro” albümü için de ‘Aşkistan’ şarkısını yorumladı. Ekim 2011 de sonuçlanan 18.MTV EMA Müzik Ödülleri’nde “Best Turkish Act” ödülüne layık görülen Atiye 27 Temmuz 2012’de Almanya, Avusturya ve İsviçre’de ‘Bring Me Back’ adlı single’ını yayınladı.Şarkının klibi Almanya’nın önemli yönetmenlerinden Sören Schaller tarafından çekildi.

hgg s Habernet

“Budur” albümünden 2 sene sonra Atiye 4. Stüdyo albümü “Soygun Var”ı Pasaj Müzik etiketi ile yayımladı.İskender Paydaş prodüktörlüğünde hazırlanan alb ümün çıkış videosu Soygun Var albüm yayınlanmadan önce radyo ve müzik televizyonlarına servis edildi.10 şarkının yer aldığı albümde “Sor” şarkısında Atiye’ye rock müziğin başarılı erkek vokallerinden Emre Aydın eşlik ediyor.

Ödülleri:

2007- Kral TV Video Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı,

2009- Siyaset Dergisi Ödülleri Yılın Düeti (Kal),

2009- MTV Avrupa Müzik ÖdülleriEn İyi Türk Sanatçı,

2010- Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri, En İyi Şarkı (Salla),

2010- Aslan Max Ödülleri Yılın Kadın Sanatçısı,

2010- Yılın Şarkısı (Salla),

2010- Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı,

2011- TRT Müzik Ödülleri En İyi Kadın Sanatçı

2011- MTV Avrupa Müzik Ödülleri En İyi Türk Sanatçı,

2014- Elle Style Ödülleri Kadın Müzik Starı,

2014- Elle Style Awards 2014; ‘En Stil Sahibi Kadin Muzik Stari” secildi.

2014- Resmi web sitesi ‘atiye.com’ ile 12.Altın Örümcek Yarışması’nda ‘ünlü siteleri’ kategorisinde 1.seçildi.

2014- Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları’nın düzenlediği Mavi Çınar Ödül Töreni’nde “En İyi Kadın Yorumcu” seçildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)