Son Dakika Haberler

Rüyada Sultan Görmek

Rüyada Sultan Görmek
Okunma : Yorum Yap

Sultanı sevinçli ve güler yüzlü olarak görmek din ve erişeceği hayır ve yüksekliğe, ucuzluk ve bolluğa ve düzgünlüğüne yorumlanır. dünyaca durumunun Sultanla beraber yemek yediğini görmek, izzet ve şerefe, kurtuluş ve zafere, kudret ve kuvvete yorumlanır. Çünkü sultan devlet demektir.

Sultan görmek Yüce Allah ile yorumlanır, denilmiştir.Sultani memnun ve razı görmek, Allah’ın gazabıyla rüyayı göreni korkutan birisine yorumlanır. Hasta bir kimsenin rüyada kendisine melik olmuş görmesi, hastanın ölümüne yorumlanır. Sultanı öldürdüğünü görmek, zorlu ve büyük bir iş talep etmeye ve bunda başarılı olmaya işaret eder. İyi ve salih bir kimsenin rüyasında halife olduğunu görmesi, imamlığa ve önderliğe işaret eder.

Layık olmayan bir kimsenin olmuş görmesi, alçaklığa ve hakirliğe işaret eder. Başından sargını veya üstündeki elbisesini sultanın aldığını görmek, malının elinden gitmesine, memuriyetten azline ve kazancın durgunluğuna yorumlanır. Melikle yemek yediğini görmek, verdiği yemek oranında kurtuluş ve zafere ermeye ve şereflenmeye yorumlanır.

Sultanın, rüya sahibine dünya eşyalarından bir şey hediye ettiğini görmek, eşyanın kıymeti ölçüsünde şerefe nail olmaya yorumlanır. Kendisini sultan olmuş görmek layık olduğu şekilde şanının yücelmesine yorumlanır. Fakir bir kimsenin sultan olduğunu görmesi, zenginliğe; alimin sultan olduğunu görmesi üzerine farz olan şeyi yerine getirmeye; bekar bir kimsenin sultan olduğunu görmesi ise, evlenmeye yorumlanır.

Sultanın başının koç başı olduğunu görmek, o sultanın adalet, iyilik ve insaf sahibi bir kimse olduğuna işaret eder. Köpek başı gibi bir başı olduğun görmek, o sultanın işlerini akılsızca yürüttüğüne işaret eder. Kendi elinin sultanın eline dönüştüğünü görmek, rüya sahibi için devlet ve servettir.

Sultan ile düşmanlık içinde bulunduğunu görmek, Kur’an-i Kerim ile mücadeleye işaret eder. Çünkü sultan, lügatte hüccet ve delildir. Sultanın başının çok büyük olduğunu görmek, onun saltanatındaki kuvvet ve şevkete yorumlanır ve bolluğun yayılmasına yorumlanır.

Rüyada sultan olduğunu ve adaletle hükmettiğini görmek, halkın arasında kadrinin artmasına ve muradına ermeye yorumlanır. Sultanın bir şehirde mekan tuttuğunu görmek, o şehirde adalet yayılır.Sultanın bileğinin terkisinde bindiğini ve onunla birlikte gittiğini görmek, devlet başkanının huzuruna girmeye ve ona tal olmaya işaret eder. Sultanın gelip kendi evine girdiğini görmek, sultan hizmetinde bulunmaya memur edilir ve çok geniş dünyalığa sahip olur, diye yorumlanır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)