Son Dakika Haberler

Rüyada Sucu Görmek

Rüyada Sucu Görmek
Okunma : Yorum Yap

Rüyada Sucu görmek, takva ve iyilik sahibi bir kimseye işaret eder. Çünkü insanlara su vermek, büyük sevaptır ve ecri yükselir. Yine sucuyu görme, ilmiyle, göğüslere; hikmetiyle, kalbe şifa veren kimseye, rizka ve sultana yaklaşmaya yorumlanır. Sırtında kırba ile su taşıyan kimse görmek, bulunduğu yerde durmaktan faydalanmaya; hayvanı ile su taşıyanı görmek, yolculuk ve seferden faydalanmaya yorumlanır. İnsanlara kase ve bardakla su veren kimseyi görmek, alim, fazıl ve vaiz gibi dindar ve güzel ahlak sahiplerine yorumlanır. Sucunun bir kabı doldurup yerine götürdüğünü görmek, onun biriktireceği maldır. Suyu kabıyla yüklendiğini görmek, fakirlikten kurtulmaya işarete eder.

Rüyada Su Görmek

Rüyada Su görmek, güzel bir rızka, hoş ve tatlı bir hayata işaret eder. Çünkü her şey sudan yaratılmıştır, denilir. Safi, berrak suya atladığını ve o su içinde yüzdüğünü görmek, çok çabuk erişecek bir sevince yorumlanır.

Çok temiz ve berrak su görmek ve bu sudan içmek, rızkın bolluğuna, fiyatların ucuzluğuna ve adaletin yeryüzüne dağılmasına işaret eder. Kadeh içinden temiz su içtiğini görmek, çocuğa ve hanımı tarafından erişeceği hayra yorumlanır. Su görmek, helal rızk, kalp temizliği, ilim, hikmet ve güzel bir hayır olarak da yorumlanır.

Bekar bir kimsenin kase veya bardaktan su içtiğini görmesi, yakın zamanda evleneceğine işaret eder. Soğuk su ile gusül ettiğini görmek, günahlardan tövbeye, hastalıktan şifaya, borçtan kurtuluşa, korku ve şiddetten emin olmaya ve selamete yorumlanmıştır. Kendi evinde temiz ve pak su görmek, saadete, toplu mala, ganimete ve fazla hayra yorumlanmıştır. Rüya sahibi bekar ise: “O, sudan bir beşer yaratıp da onu soy sop yapandır.

Rabbin (her şeye) kemaliyle kadirdir.” (Furkan, 54) mealindeki ayet işaretince evlenmeye yorumlanır. Su rüyası, bekar erkek için, hanıma; bekar kız için de kocaya yorumlanır. Saf ve berrak suya sahip olduğunu görmek, çok çok hayır yap- maya işaret eder. Su görmek bazen de: “Eğer onlar o yol üzerinde dosdoğru gitselerdi elbette onlara bol su içirirdik.” (Cin, 16) mealindeki ayet işaretince dince fesada ve: “Şüphesiz Allah sizi bir ırmakla imtihan edicidir.” (Bakara, 249) mealindeki ayet işaretince de belaya  yorumlanmıştır.

Temiz, parlak safi sular, rızka, hayra, müjdeye, menfaata; bulanık sular güçlüğe, çetinlik ve meşakkata; sarı sular da hastalığa işaret eder. Tuzlu su görmek, zor kazanılan mala; bulanık ve kokuşmuş su, haram mala; siyah su, rüya sahibinin evinin rahap olmasına yorumlanır. Kuyudan siyah su çıkardığım görmek, hayırsız bir kade evlenmeye işaret eder. Denizde veya nehirde su üzerinde yürüdüğünü görmek, takva ve hikmete yorumlanır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)