Son Dakika Haberler

Rüyada Şimşek Görmek

Rüyada Şimşek Görmek
Okunma : Yorum Yap

Rüyada şimşek görmek veya şimşek çakmasını görmek çoğu kişinin sıklıkla rüyasında gördüğü bir durumdur.Şimdi gelelim şimşek çakması ile ilgili yorumumuza…

Rüyada Şimşek Görmek

Rüyada  şimşek görmek, sapıklıktan hidayete, günahtan tövbeye işaret eder. Bu rüya bazen de gizli şeyleri keşfetmeye ve kendisine gelecek habere yorumlanır. Kaybolan bir kimsenin gelmesiyle müjdeye, veyahut rızkın yenilenmesine yorumlanır. Şimşek rüyası bazen de şiddetten kurtulup huzura, huzurdan da şiddete yorumlanır.

Ekim ayı içinde şimşek çaktığını görmek, yalan ve uydurma haberlere ve tarımdan elde edilecek ürüne yorumlanır.

Kasımda görülen şimşek, ucuzluğa bolluğa, çok hayra, berekete yorumlanmıştır. Aralıkta görülürse tahılın kıt olmasına yorumlanır.

Ocak ayında görülen şimşek, ziraatin iyi netice vermeyeceğine işaret eder.

Şubatta görülmesi ise, ekseriyetle ziraatin bol olacağına yorumlanır.

Martta görülmesi ziraat ve hububatın çok noksan olacağına yorumlanmıştır.

Nisanda görülmesi hayırlı ve mutluluk verici bir rüyadır. Buğday muhsulü çok bol, arpa mahsulü ise eksik olur.

Rüyanın mayıs ayında görülmesi bazı meyvelerde hastalık görüleceğine işaret eder.

Haziranda ise bereketli ve bol yağmura yorumlanır.

Temmuzda görülen rüyada ne hayır ve ne de şer yoktur.

Eylül ayında ise ucuzluk, bolluk ve hayra yorumlanır. Şimşek rüyası, devlet büyüğünden korkmaya veya dayak yemeye de işaret eder. Şimşek çaktığını görmek, rüya sahibinde şiddetli korku mey- dana geleceğine işaret eder. Şimşeğin ziyasından bir parça aldığını görmek, rüya sahibinin hayırlı ve menfaatli bir işi bitirmesine yorumlanır. Bir kimsenin evinde şimşek çaktığını görmesi, enginliğe işaret eder. karanlıkta şimşek çaktığını görmek, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır. Şimşek görmek, süngü ve kılıçların şakırdayıp parlamasıdır.

Şimşekten bir şey yediğini veya kendisine bir şey isabet ettiğini görmek, bir kimsenin, rüya sahibini yardım ve iyilik üzerine sevmesine ve Allah için ona muhabbet beslemesine yorumlanır. Şimşek çaktığını görmek bazen de sultandan güzel vaadlere, tebessüme, sevince, bahta ve emri altında, olanlardan bir şeyi iştemesine işaret eder. Yağmursuz şimşek çaktığını görmek, rüya sahibine yapılan vaadin yerine getirilmesine yorumlanır. Bir kimsenin yağmurla birlikte şimşek çaktığını görmesi, rüya sahibinin çirkin ve kötü bir hadisenin meydana geleceğine yorumlanır. Şimşek rüyası, uzaktan gelecek menfaat ile de yorumlanır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)