Son Dakika Haberler

Rüyada Şeytan Taşlamak

Rüyada Şeytan Taşlamak
Okunma : Yorum Yap

Rüyada şeytan görmek ve şeytan taşlamak ile ilgili gerçek islami rüya tabirleri bu başlığın altında içeriğimiz dedir.

Rüyada Şeytan Taşlamak

Rüyada şeytan taşlamak,Rüyada şeytana taş attığını görmek, düşmana üstüne zafer bulmaya, güzel amel işlemeye yorumlanır. Küçük taşlarla şeytan tasladığını görmek, borçtan kurtulmaya, namaz ve oruç borcunu yerine getirmeye işaret eder.

Rüyada Şeytan Görmek

Rüyada şeytan görmek,adem evladı için ezeli düşman olan şeytanı rüyada görmek, kıskanç, hilekar, haris, din ve dünyaca düşmana yorumlanır.

Şeytana buğz ve düşmanlık ettiğini görmek, dinde. sadakate, Yüce Allah’a itaate, iman kuvvetine ve rüya sahibinin halis kul olduğuna yorumlanır.Şeytanları bağlayıp, hapsettiğini görmek, yardım, kuvvet ve şöhretle yorumlanır. Şeytanın kendi üzerine indiğini görmek, iftiraya, yalana ve günah sayılan bir işe yorumlanır.

Bir kimsenin rüyada şeytanlara reislik ettiğini ve şeytanların da kendisine itaat ettiklerini görmesi, heybet ve şöhrete, reisliğe ve şerefe nail olmaya yorumlanır. Rüya sahibi düşmanlarımı kahreder. Şeytanla güreştiğini ve onu yendiğini görmek, düşmana galip gelmek, şan ve şöhretle yorumlanır. Şeytan rüyası bazen de ferahlık, yalan ve şehvete de yorumlanır. Şeytanın kendisini azdırıp yoldan çıkarttığını, dehşet ve hayrette bıraktığını görmek, rüya sahibi için mala gelecek zarar ve ziyana yorumlanır. Şeytanları görmek bazen de, buna sahiplerine ve dalgıç gibi suya dalmaya, casuslara ve söz çalan kimselere de yorumlanmıştır.

Şeytanı sevinç, ferah ve neşe içinde görmek, rüya sahibinin nefsani istekleri ile uğraşmasına yorumlanır. Yine şeytanı rüyada görmek, bid’at sahibi bir alime, namazı terk etmeye, hırsızlığa, hileye, yalana, kıskançlık ve desiseye ve Hazret-i adem hikayesine kıyasla karı-kocanın arasına açmaya yorumlanır. da Rüyada şeytanın kendisini korkuttuğunu görmek, rüya sahibi için Allah’ın iyi kullarından biri olduğuna ve Yüce Allah’ın onu korku ve şeytandan korumasına yorumlanmıştır.

Bir kimsenin rüyada kendisini şeytan olarak görmesi, o kimse daima şeytanın elinde olur, yahut dininden döner, yahut da Yüce Allah’ın rahmetinden uzak olarak yaşar, gam ve kederden ölür, denilmiştir. Bazen de bu rüya, nesil ve mal ile rızıklanır. Hile ve hud’a ile düşmanlarına üstün gelir. Zamanında kötülükle emreder, iyilikten insanları men eder, diye de yorumlanmıştır.

Rüyada Şeytan Görmek

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)