Son Dakika Haberler

Rüyada Ölüm Anını Görmek

Rüyada Ölüm Anını Görmek
Okunma : Yorum Yap

Rüyada Ölüm anını görmek, dinde münakaşaya ve Allah’ın kitabından şüpheye işarettir. Bu rüya, borcu ödemeye, haklardan istifade etmeye ve hanımını boşamaya da yorumlanır. Bir kimsenin ölüm anını görmesi, bekar evliliğe, evden eve taşınmaya ve bir sanattan diğer bir sanata nakletmeye işaret eder.

Rüyada Adam Öldürmek

Rüyada Ölü Üzerine Ağladığını Görmek

Rüyada ölü üzerine ağladığını görmek, vaaz ve nasihate yorumlanır.

Rüyada Ölü Yıkadığını Görmek

Ölüyü yıkadığını görmek, rüya sahibi eliyle bir fasıkın tövbe edeceğine işarettir. Kendisini ölü görüp nefsini gaslettiğini görmek, gam ve kederden kurtulmaya, bol ve geniş rızka işaret eder, Kendisini teneşir üstünde yıkanır görmek, rüya sahibinin üzüntü ve kederden kurtulmasına, yüksek rütbeye yorumlanır.

Rüyada Adam Öldürdüğünü Görmek

Rüyada adam öldürdüğünü görmek, günah ve hataya işarettir. Kendi nefsini öldürdüğünü görmek ise hayra yorumlanır. Bir başkası tarafından öldürüldüğünü görmek, rüya sahibinin ömrünün olacağına işaret eder.

Bir kimseyi öldürdüğünü görmek: “Sen bir de adam öldürmüştün de biz seni o kandan kurtarmıştık” (Tâhâ, 40) mealindeki ayet gereğince, korku, şiddet ve kederden kurtulmaya işarettir. Kasten ve haksız yere adam öldürdüğünü görmek, rüya sahibini günahkar olduğuna işarettir. Kendisinin boğazlandığını görmek, zulme uğramaya işaret eder.

Kesmeden bir adamı öldürdüğünü görmek öldürülene isabet edecek hayır ve mala yorumlanmıştır. Bir kimseyi öldürdüğünü itiraf ettiğini görmek, rüya sahibine erişecek bir rütbeye işarettir. Musa (a.s.): “Rabbim, hakikaten ben onlardan bir cana (kıydım), öldürdüm. Onun için beni katledeceklerinden korkarım.” (Kasas, 35) mealindeki ayet gereğince Hz. Musa bu durumu ikrar ettikten sonra rütbeye kavuşmuştur. Rüyada kendi çocuğunu öldürdüğünü görmek rüya sahibi için ummadığı bir yerden gelecek rızk olarak yorumlanır. Savaş meydanında olduğunu ve savaşırken öldüğünü görmek, kazanca, ticarette ve sözünün dinleneceğine işaret eder.

Rüyada Ölüm Görmek

Bir kimse rüyasında öldüğünü, fakirlikten zenginliğe, sıkıntıdan genişliğe ve günahlardan sonra tövbeye yorumlanır. Rüyada öldüğünü, ölümle beraber kabristana götürüldüğünü fakat defnedilmediğini görme, dünyaca yücelmeye ve önemli bir mevkiye gelmeye yorumlanmıştır. Hasta kimsenin öldüğünü görmesi, hastalıktan şifa bula- cağına işarettir. Ölünün yemeğinden yediğini görmek, toprakta saklanan bir hazineye kavuşmaya işarettir. Bir ölünün dirildiğini görmek, salaha kavuşmaya ve hiç ummadığı yerden mutlu olacağı bir şeyin gelmesine yorumlanır. Bir ölünün kendisine Kur’an-ı Kerim verdiğini görmek, taat ve hayratta muvaffakıyete yorumlanır. Ölüye bir şey sattığını görmek, o şeyin pahalanmasına yorumlanır. Ölünün iyi ve güzel bir şey verdiğini görmek, rüya sahibi için iyi bir rızıktır. Tanıdığı ve bildiği bir ölünün kendisini öptüğünü görmek, o ölü ve veresesi tarafından rüya sahibine gelecek hayra işaret eder. Kendisini tanımadığı bir ölünün öptüğünü görmek, ummadığı bir yerden gelecek hayra işarettir. Bir kadının ölü olan bir erkekle evlendiği ve kendi evine gidildiğini ve evinin de erkeğin evine dönüştüğünü görmek, ömrünün bittiğine ve ecelin yaklaştığına işarettir. Rüyada hanımın öldüğünü, tekrar dirildiğini görmek, ticaret ve tarımda kazanca, geniş rızka yorumlanır. Bir ölünün cesedini bulduğunu görmek, ummadığı yerden gelecek maldır. Ölüm görmek, her şeyden korkan veya üzüntülü bir kimse için hayra işarettir. Hasta kimsenin kendisi ölmüş görmek, hastalıktan kurtulmaya işaret eder.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)