Son Dakika Haberler

Rüyada Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada Namaz Kıldığını Görmek
Okunma : Yorum Yap

Kıbleye karşı namaz kıldığını görmek, şeriat ve sünnete uygun harekettir.

Öğle namazını kıldığını görmek, vaktin iyi olmasına, muradın husulüne, rızk ve malın artmasına yorumlanır.

İkindi namazı kıldığını görmek, meşakkat ve zahmetten sonra genişliğe, ve muradına ermeye yorumlanır.

Akşam namazı kıldığını görmek, ne arzu ediyorsa, iyi ve kötü ona nail olmaya işaret eder.

Yatsı namazı kıldığını görmek, Akrabalarla iyi ve hoş geçinmeye gerah ve sürura yorumlanır.

Sabah namazı kıldığını görmek, helal mala, çok rızk ve arzu ve isteklerinin yerine geleceğine işaret eder.

Bütün gece namaz kıldığını görmek, dünya ve ahiret saadetine, büyük hayır ve güzelliğe işaret eder. Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevî veya Mescid-i Aksa’da namaz kıldığını görmek, ecir ve sevabın çok fazla olmasına, duanın kabulüne, günahların affına ve ilim ve hikmete yorumlanır.

Rüyada cenaze namazı kıldığını görmek, duasının kabul olmasına ve şefaatinin makbuliyetine yorumlanır. Ramazan bayramı namazını kıldığını görmek, borçlunun borcunu ödemesine, hastanın şifa bulmasına, sıkıntıdan genişliğe. üzüntü ve kederden sevince yorumlanmıştır. Kurban bayramı namazını kıldığını görmek, memuriyete, adağını yerine getirmeye yorumlanır. Namaz kılıp selam verdiğini görmek, Allah Resulü’nün sünnetine tabi olmaya ve rızka yorumlanır. Üzerinde beyaz bir kıyafet olduğu halde kıbleden başka yöne dönüp namaz kıldığını, düzgün bir şekilde Kur’an okuduğunu görmek, rüya sahibi için hacca gitmeye yorumlanır.

Rüyada Kıble Tersine Namaz Kılmak

Rüyada Namaz Selamı Vermek

Namaz kılıp selam verdiğini görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Kıble Tersine Namaz Kılmak

Yön Rüyada namaz kıldığını gören kimsenin, mezhep ve itikadı bozuk, insanlara iftira eden ve günah işlemeye çok cesaretli olduğuna delalet eder. Çünkü o kimse, bu haliyle Yahudilerin mezhep ve gidişatına muvafakat etmiş olur. Yönü güneydoğu, tarafına ise, bidatçı ve batıl şeylerle meşgul olan birisi olduğuna delalet eder.

Çünkü doğu, Hristiyanların kıblesidir. Haça tapmak ise, batıldır. Eğer Kabe’yi arkasına almış ise, o kimsenin masiyet ve büyük günahlar işlediğine veya yalan yere yemin ettiğine yahut namuslu bir kadına iftira ettiğine, kötü şeylerden kaçınmadığına hukukullahı muhafaza edemediğinden Müslümanlığı terketmesine ve ona riayet etmesine delalet eder. Çünkü mecusiler her türlü ve haramı işlemek için kendilerine kolaylık göstermişlerdir.

Bir kimse rüyada kıbleyi bilemediğini veya kıbleyi aradığını, ancak hangi tarafta olduğunu bilemediğini görse, o kimsenin dininde hayrette olmasına delalet eder. Doğru olarak Kabe tarafına namaz kıldığını gören kimsenin, dininin doğru olduğuna delalet eder.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)