Son Dakika Haberler

Rüyada Kabristan Görmek

Rüyada Kabristan Görmek
Okunma : Yorum Yap

Rüyada kabir ve kabristan görmek,kabir kazdığını,kabre konulduğunu görmek ile ilgili yorumlar içeriğimiz de.

Rüyada Kabristan Görmek

Rüyada kabristan görmek, vaaza, Kur’an-ı Kerim okumaya, ölümü hatırlamaya, ibrete, korkmaya, dünyadan alakayı kesip, ahirete yönelmeye yorumlanmıştır. Kabir görmek, alim ve takva sahibi kimselere, melikin memurlarına, müslüman askerlerin yiğitlerine yorumlanmıştır.

İslam kabristanı görmek, müslüman mücahitlerin çadırlarına, müslümanların orduyla karşılaşmaya hazırlanmasına yorumlanmıştır. Kafirlere ait kabristanı görmek, üzüntü, keder ve korkuya, dinde şüpheye, zindana yorumlanır. Çünkü, kabristan kendisine gelen cesetler için bir zindandır. Hasta bir kimsenin kabristana girip orada bir bina yaptığını görmesi, hastalıktan kurtulamayıp öleceğine işarettir.

Ezan okuyarak kabristana girmek, vaaz ve nasihatten anlayan kimseye öğüt vermeye işarettir. Ölünün kendisine makbul bir şey verdiğini görmek, ümit etmediği yerden gelecek hayra ve nimete işarettir. Ölünün kendisine yeni ve temiz elbise verdiğini görmek, rızkın bolluğuna ve gelirin güzelliğine yorumlanmıştır.

Ölünün ekmek verdiğini görmek, beklenmedik yerden gelecek rızık ile yorumlanmıştır.Bir kimsenin kendisine ölü birinin sarık verdiğini görmesi, hayra ve menfaate işarettir. Kendisine bir ölünün karpuz verdiğini görmek üzüntü, gam ve keder olarak yorumlanır.

Rüyada Kabir Görmek

Rüyada Kabir Görmek

Rüyada kabir görmek,kimsenin kabir kazdığını görmesi, hile ile bir kadınla evlenmesidir. Kabir görmek, hapse işarettir. Nitekim hapishane de kabir olarak yorumlanır.Kabir yaptığını görmek, ev yapmak ve evini tamir yorumlanır. Kabristana yağmur yağdığını görmek, o kabirdekilere Allah’ın rahmetinin tecelli ettiğine yorumlanır. Kabir, uzak yolculuklara, üzüntü, keder, zevce ve zindanlara da yorumlanır. Hatemül Enbiya (s.a.v.) efendimizin mübarek kabrini açtığını görmek, Resul-i Ekrem’in unutulmuş bir sünnetini ihya etmeye yorumlanır. Dam üstünde kabir kazdığını görmek, uzun bir ömürdür. Bir kabirden çıktığını görmek, sıkıntı, keder ve üzüntüden kurtulmaktır.

Kabre konulduğunu görmek, üzüntü ve sıkıntı ile yorumlanır. Üzeri örtülü olmadan kabre konulduğunu görmek, uzun bir yolculuğa yorumlanır. Ve rüya sahibi o yolculuktan hayır ve menfaatle döner. Kendi mezarı üzerinden ayakta durup kendine baktığını görmek, günahlarından kurtulmaya işarettir. Ölen bir kimsenin kabrini açtığını görmek, o ölünün yolunu ve mesleğini talep etmeye yorumlanır. Eğer ölü alim ise rüya sahibi ilim ve hikmete nail olur. Dikilmiş bir kefenle kabir içine defnedildiğini görmek, kadınla nikahlanmaya yorumlanır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)