Son Dakika Haberler

Rüyada Dişlerin Düşmesi

Rüyada Dişlerin Düşmesi
Okunma : Yorum Yap

Rüyada diş görmek,Rüyada dişin düştüğünü görmek,Rüyada diş ağrısı, sıkça görülen rüyalar arasındadır.Rüyada diş görmek ile ilgili yorumlar.

Rüyada Dişlerin Düşmesi

Rüyada  bir kimsenin dişlerinin düşmesi,akranlarından daha uzun ömrünün olmasına delalet eder.Rüyada bütün dişlerinin düştüğünü ve onları eteğinde veya kucağında tuttuğunu gören kimsenin dişlerinin hepsi düşünceye kadar ömrü olur ve rüya sahibinin aile ve hane halkı çoğalır.Bütün dişlerin düştüğünü ve gözünden kaybolduğunu gören kimsenin akranlarının ölümüne ve aile,hane içinde hastalıkların baş göstermesine delalet eder.

Rüyada dişlerinden birisini kaybettiğini gören kimsenin kabile ve aşiretinden birisinin gurbete gideceğine delalet eder.Kaybettiği dişini bulduğunu görse,gurbete giden kişinin geri geleceğine delalet eder.Eğer bulamazsa o kimse bir daha gurbetten dönmez.Bir kimse üst dişlerinin eline düştüğünü görse,eline mal geçer.Kucağına düştüğünü görse,erkek evladı olur.Yere düştüğünü görse,musibet ve ölüme delalet eder.Alt dişlerinin düştüğünü gören kimseye,elem,keder ve üzüntülü bir zaman geçireceğine delalet eder.

Borçlu olan bir şahsın rüyada dişlerinin düştüğünü görmesi, o kimsenin borcunu ödemesine delalet eder.Dişlerinden sadece bir tanesinin düştüğünü görmesi borçlu şahsın herkese borcunu tamamen ödeyeceğine işaret eder. Dişlerinden birkaç dişinin düştüğünü görmesi,alacaklılarının birkaçının borcunu ödeyeceğine işaret eder.Dişleri ağrımadan birbiri ardınca dökülüp düşse kabul edilmeyecek amellere işaret eder.Eğer ağrıyarak düşseler,o şahsın evinde bulunan bazı şeyin gitmesine ve elden çıkmasına delalet eder.

Rüyada Diş Ağrısı

Rüyada dişinizin ağrıdığını görmek çok yakın zamanda sevindirici bir haber alacağınıza işarete eder.Üst çenedeki dişler,kişinin baba tarafından,alt çenedeki dişler de ana tarafından akrabalara işaret eder. Rüyada diş ağrısı çektiğini gören kişi eğer alt dişleri ağrıyorsa anne tarafından gelecek sevindirici ve güzel haberlere, eğer üst çenedeki dişlerin ağrıdığını görüyorsa baba tarafında  gelecek sevindirici haberlere delalet eder.

Rüyada Diş Görmek

Rüyada görülen diş,ecelin sona ermesine ve gelecekte takdir edilen ömre işarettir.Dişlerin hepsi aileye,kabileye,aşirete,kız ve erkek evlada yorumlanır.Bazen de mala,mülke,binek hayvanlarına,kiraya verilen eve ve tarlaya,hububat,ölüm ve hayata,ayrılığa ve kavuşmaya da yorumlanmaktadır.Rüyada dişlerin küçüklüğü,güzellik ile,büyüklüğü müjde ile yorumlanır.
Alt çenedeki iki ön diş, rüya sahibinin kendi neslinden mey- dana gelmesi demektir. (Evlat veya torun gibi.) Ağrı vererek bir dişinin düştüğünü görme, yakın akrabalardan birinin vefatına, ağrı vermeden düştüğünü görmek, uzak akrabalardan birinin vefatına yorumlanır. Bir kimsenin ağrıyan dişine ilaç yaptırdığı veya çektirdiğini görmesi, hayır ve menfaate, keder ve gamdan kurtulmaya işaret- tir. Bir kimsenin dili ile dişlerini kökünden koparması, söylenen fena sözden dolayı aile halkının işlerinin bozulmasına yorumlanır. Dişlerin çürük olduğunu görmek, aile durumunun zayıflığına işarettir. Dişlerin aralıklı olduğunu görmek, aile halkının dağılmasına ve malın eksilmesine yorumlanır. Dişlerin siyahlık veya eksikliğini, veya kırık olduğunu görmek, yakınında meydana gelen üzüntü ve kedere işarettir. Altından dişi olduğunu görmek, hatip ve edipler için menfaate ve hayra işarettir. Dişlerini misvakla temizlediğini görmek, borç ödemeye ve sünnete tabi olmaya işarettir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)