Son Dakika Haberler

Rusya’ya dost olmayan ülkeler! Putin dost olmayan ülkeleri yayınladı

Rusya’ya dost olmayan ülkeler! Putin dost olmayan ülkeleri yayınladı
Okunma : Yorum Yap

Rusya – Ukrayna savaşı devam ederken, Putin dost-düşman listesi hazırladı. Listede Avrupa Birliği’ne (AB) üye tüm ülkeler, ABD ve Ukrayna var.  Tüm Birleşik Krallık, Kanada, Karadağ, İsviçre, Arnavutluk, Andorra, İzlanda, Liechtenstein, Monaco, Norveç, San Marino, Kuzey Makedonya, Japonya, Güney Kore, Avustralya, Mikronezya, Yeni Zelanda, Singapur ve Tayvan da listede.

RUSYA’YA DOST OLMAYAN ÜLKELER

Avrupa Birliği’ne (AB) üye tüm ülkeler, ABD ve Ukrayna var.  Tüm Birleşik Krallık, Kanada, Karadağ, İsviçre, Arnavutluk, Andorra, İzlanda, Liechtenstein, Monaco, Norveç, San Marino, Kuzey Makedonya, Japonya, Güney Kore, Avustralya, Mikronezya, Yeni Zelanda, Singapur ve Tayvan da listede.

Rusya, Türkiye’den sebze meyve ithalatını artırma kararı aldı

Rusya, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 9 ülke ile sebze ithalatını artırma kararı aldı. Birçok ülkeden yaptırımlara maruz bırakılan Rusya, Gıda Güvenliği Kurumu (Rosselkhoznadzor), 9 ülkeden sebze ithalatının artırılacağını açıkladı. Türkiye’den ilave domates, biber, kabak ve patlıcan ithal edileceğine işaret edilen açıklamada şu ifade kullanıldı:

“İlgili ülkelerin tüm topraklarından, önceki ithalat kısıtlamalarının kaldırılarak sebze ithalatına devam edilmesine karar verilmiştir.”

Rosselkhoznadzor tarafından yayımlanan listede, Türkiye’nin yanı sıra, Azerbaycan, Ermenistan, Belarus, Kazakistan, Mısır, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)