Son Dakika Haberler

Rekorları altüst etti! Dikkat çeken açıklama

Rekorları altüst etti! Dikkat çeken açıklama
Okunma : Yorum Yap

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Son olarak bugün şu sıralarda 460 Lirayı gören Gram altın adından gün içinde sıkça söz ettirmeye başladı. İşte Sarraf Mustafa Zağlı’dan altın ile ilgili açıklamalar.

ALTIN 4 AYDA 250 LİRA ZAMLANDI

Çeyrek altın bugün 750 TL civarında seyrediyor. Eğer geçmişe dönecek olursak da, geçmiş yıllarda çeyrek altın yılda 100 TL koyardı üzerine ama pandemi döneminde nereden baksanız 4 ay içerisinde bir çeyrek altın 250 TL gibi bir artışa ulaştı. Bizim halkımızdan altının sığınacak bir liman olduğunu unutmayanlar, altına hücum ediyorlar.

ÇEYREK YOK SATIYOR

Çeyrek altını yok satıyoruz. Nasıl ki bakkal ve fırında ekmek yok satıyorsa, biz de çeyrek altını öyle yok satıyoruz. Toptancıya gidiyoruz çeyrek altın yok diyor bize. Bu hal nereye kadar gidecek onu gerçekten bizler de kestiremiyoruz” dedi.

“Gariban zannettiğimiz insanlar 30 bin TL’lik çeyrek alıyor”

Mustafa Zağlı, vatandaşların gram altının yarısına kadar yönlendiğini fakat satışlardan memnun olduklarını söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Gurbetçilerin gelmesiyle beraber satışlar gram altına yönlendirildi ve hatta gram altının yarısına dahi yöneldiler ama genel olarak satışlardan çok memnunuz. Bazen gariban zannettiğimiz insanlar geliyor ve çeyrek soruyor ve 30 bin TL’yi masaya koyuyor.

Vatandaşa fazla uyarı vermeye gerek yok altın fiyatları konusunda çünkü vatandaş artık nerede ne alacağını çok iyi biliyor. Altının her zaman için güvenli bir liman olduğunu biliyor ama altının daha da zirveleri göreceği duyumları da kulağımıza geliyor.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)