Son Dakika Haberler

Ramazan Bayramı ayın kaçında? Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı ayın kaçında? Ramazan Bayramı ne zaman?
Okunma : Yorum Yap

Ramazan Bayramı ayın kaçında sorusu bayrama sayılı günler kala merak konusu oldu. Bu yıl farklı bir bayram olacağı için bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? şimdiden merak konusu oldu. İşte Ramazan Bayramı ayın kaçında sorusunun cevabı…

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Yeni yılın ilk bayramı olacak olan 2020 Ramazan Bayramı’nın ilk günü 24 Mayıs 2020 Pazar günü olacak. Toplamda 3 gün sürecek olan bayram 25 Mayıs 2020 Pazartesi ve 26 Mayıs 2020 Salı günleri de devam edecek.

23 Mayıs 2020 Cumartesi günü ise Ramazan Bayramı arifesi olacak. Cumartesi gününün de eklenmesiyle birlikte 2020 Ramazan Bayramı tatili toplamda 4 gün olacak.

-23 MAYIS CUMARTESİ: Bayram arifesi

-24 MAYIS PAZAR: Bayramın 1. günü

-25 MAYIS PAZARTESİ: Bayramın 2. günü

-26 MAYIS SALI: Bayramın 3. gün

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 yılında Kurban Bayramı ise 31 Temmuz 2020 Cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos 2020 Pazartesi günü sona erecek.

ARİFE GÜNÜ YARIM GÜN MÜ?

Arife günü öğleden sonra resmi tatil. 

ARİFE NEDİR?

Arife, herhangi bir dinî bayramdan önceki gün. Arife günü aslen hicrî kâmerî Zilhicce ayının 9. günüdür ve bu gün Kurban Bayramı’ndan önceki, terviye gününden sonraki gündür. Ancak zamanla Ramazan Bayramı için de kullanılmaya başlanmıştır. Bunun yanı sıra herhangi bir şeyden önceki gün anlamında da kullanılır.

9 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Ramazan Bayramı’nda da şehirlerarası seyahatler yapılamayacak.

Bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına şimdiden karar verilmeyecek. 18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)