Son Dakika Haberler

Polkadot coin nedir? Polkadot coin ne zaman çıktı?

Polkadot coin nedir? Polkadot coin ne zaman çıktı?
Okunma : 1 Yorum

Polkadot coin nedir? Polkadot coin ne zaman çıktı? Son zamanların en göz önünde olan yatırımlarından biri olan bitcoin gün geçtikçe daha fazla ilgi odağı olmaya başladı. Bitcoin’in yanı sıra Polkadot da revaçta. Bazı analistler yükseleceğini söylerken yatırımcılar Polkadot coin nedir? sorusunu araştırıyor.

Polkadot (DOT) Nedir?

Polkadot, eski ICO tokeni New Dot’ın yeniden markalaşan hali olarak görülüyor. DOT tokeni 19 Ağustos 2020 tarihinde Binance de dahil olmak üzere birçok borsada işlem görmeye başladı. Çıkış fiyatı olan 3 dolar bandından 6.50 dolara çıkması hiç de uzun sürmedi.

Polkadot, 2016 yılında Gavin Wood tarafından tasarlandı ve Ethereum’un Parity Technologies ve programlama dili konularında kilit bir rol oynadı. Polkadot’un bu hızlı gelişiminin arkasında ise sağlam teknolojik bir yapı bulunuyor. Aynı zamanda Polkadot, akıllı sözleşmeler konusunda en iyi donanımlı geliştiricilerden birine sahip. Daha şimdiden ekosisteminde 200’e yakın proje barındırdığı bilinen DOT’un gelişimi duracak gibi gözükmüyor.

YORUMLAR (1)

  1. Altcoin Tavsiyeleri | Altcoin Haberleri 2022 » Habernett – Habernett diyorki:

    […] ABD’deki enflasyon verilerinin ardından normal seyrine geri dönmeye başlarken, Altcoin tavsiyeleri merak konusu oldu. Arama motorlarında yapılan araştırma sonucu işte altcoin […]