Son Dakika Haberler

PlayStation 5 kara borsaya düştü! İnanılmaz fiyat

PlayStation 5 kara borsaya düştü! İnanılmaz fiyat
Okunma : Yorum Yap

Uzun zamandır beklenen oyun konsolu PlayStation 5, sonunda çıkışını gerçekleştirdi. Söz konusu ürünün ülkemizdeki resmi fiyatı 8.299 TL olarak açıklandı ancak stoklarda cihaz kalmaması sonucu yine tüketici mağdur hale geldi. 19 Kasım 2020 tarihinde raflardaki yerini alan konsol kara borsaya düşerken, fırsatçılara yine gün doğdu. Erken davranarak ürünü satın almayı başaran kişiler PlayStation 5 resmi Türkiye fiyatının çok üzerinden satış yapmaya başladı.

PLAYSTATİON KARA BORSAYA DÜŞTÜ

PlayStation 5 satın almak isteyen oyun tutkunları, çoğu mağazada ürünü bulamıyor. Henüz ön sipariş aşamasında iken tükenen konsol, ülkemizde kara borsaya düşmüş durumda. Erken davranmayı başaranlar, PlayStation 5’i 13.000 – 15.000 TL arasından satışa sunuyor. Ancak bu durumun yalnızca Türkiye’de böyle olmadığı, yurt dışında da stokların tükenmesi sebebi ile resmi fiyatın üzerinden bazı satışların yapıldığı aktarılıyor.

WE s Habernet

Şu aşamada tüketicilere yapabileceğimiz en önemli tavsiye, aceleci olmamaları gerektiği. Zira Japonya merkezli şirket Sony, seri üretime devam ediyor ve kısa süre içerisinde PlayStation 5 kolaylıkla bulunabilir hale gelecek. Böylece konsolun resmi fiyat üzerinden satışı da gerçekleştirilecek ve fırsatçılar istediğine ulaşamayacak.

Bir an önce PlayStation 5 sahibi olmak isteyenler ise şu anda normalden 5.000-7.000 TL daha fazla para ödemek durumunda. Yalnızca birkaç ay beklememek için bu tarz bedelleri gözden çıkarmak da çok mantıklı gözükmüyor. Ancak tabii yine de karar sizin.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)