Son Dakika Haberler

Pendik’in ilk kadın Kaymakamı Dr. Hülya Kaya

Pendik’in ilk kadın Kaymakamı Dr. Hülya Kaya
Okunma : Yorum Yap

İlçe tarihinde ilk defa bir kadının kaymakamlık koltuğuna oturacağı haberi, Pendikli kadınlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. Kaya daha önceki görev yerlerinde, ilçe kadınları ile ayda bir toplanmasıyla biliniyor.

İstanbul’da turizmden sorumlu vali yardımcısı görevini sürdürürken, İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla Pendik Kaymakamlığı’na atanan Dr. Hülya Kaya, Konya Akşehir doğumludur.

kaymakam s Habernet

PENDİK KAYMAKAMI DR. HÜLYA KAYA KİMDİR?

Yeni Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya Kimdir? 1974 yılı Akşehir doğumlu olan Hülya Kaya, evli ve iki çocuk annesidir. 1999 yılında Konya Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etmiştir. Sırasıyla Konya–Altınekin, Çorum–Oğuzlar ve Isparta–Yenişarbademli İlçelerinde Kaymakam Vekilliği yapmıştır. 2000-2001 yıllarında İngiltere’de yabancı dil eğitimi almıştır.

Kaymakam adaylığını müteakip Aksaray–Eskil ve Adıyaman–Tut İlçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş’ta Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2008-2009 yıllarında İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. 01.10.2009 tarihinden itibaren Konya– Sarayönü Kaymakamı olarak görev yapmıştır. Son olarak İstanbul Vali Yardımcısı görevindeyken, Pendik İlçesi’ne Kaymakam olarak atanmıştır.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)