Son Dakika Haberler

Oytun Erbaş dedesi kimdir?

Oytun Erbaş dedesi kimdir?
Okunma : Yorum Yap

Oytun Erbaş dedesi kimdir? Oytun Erbaş “Dedesi veteriner çıktı” iddialarına cevap vererek “O kim biliyor musun? Babamın babasının babası. Benim pazarcı olan annemin babası” dedi.

Oytun Erbaş’tan “Dedesi veteriner çıktı” iddialarına cevap!

Oytun Erbaş’ın “Bana ‘pazarcıdan ilim adamı mı olur’ dediler. Halka anlaşılır şekilde izah yapıyorum, bu nedenle kıskanıyorlar. Biz Anadolu çocuğuyuz. Eğer bu hükümet olmasaydı bizim öğretim üyesi olma şansımız yoktu. Çünkü pazarcının oğluyum” açıklaması sosyal medyada eleştirilerin hedefi olmuştu.

Erbaş’ın babası Bülent Erbaş’ın sosyal medyada Sökeli değil, Ödemişli olduğunu, baba Erbaş’ın da programda bahsedildiği gibi pazarcı değil bankacı olduğu ortaya çıkmıştı.

Babasının bankacı olduğu için ‘yalancılıkla’ suçlanan Erbaş, Instagram hesabından yaptığı yeni açıklamada babasının değil dedesinin pazarcı olduğunu söyledi. Erbaş, “Ben dedemin yanında büyüdüm. Ödemiş’te kime sorarsanız sorun benim pazarcı olduğumu herkes bilir” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından “dedem pazarcıdır” açıklaması da yalanlandı. Ödemişli Efeler Kulübü isimli internet sitesinde Oytun Erbaş’ın dedesi Bülent Erbaş “Bülent Erbaş 1951 yılında Ödemiş’te doğdu. Kuvâ-yi Milliye Soma Cephesi Komutanı Baytar Osman Erbaş’ın torunudur. Bülent Erbaş, İlkokul ortaokul ve liseyi Ödemişte okudu. Üniversiteyi Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde okudu” ifadeleri ile tanıtıldı.

Yeniçağ’dan Ümit Karadağ’a dedesinin veteriner olduğu iddialarıyla ilgili konuşan Erbaş, “O kim biliyor musun? Babamın babasının babası. Babamın dedesi yani veteriner. Babamın babası terzidir. Benim pazarcı olan annemin babası. Gerçek dedem yani. Babamın sayfasını bulmuşlar. Orada da Kuvayı Milliye Soma Cephesi komutanı baytar Osman Erbaş’ın oğludur yazıyor” cevabını verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)