Son Dakika Haberler

Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak?
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüsün hayatımızı olumsuz etkilemesinin ardından Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı’ndan ortak açıklamalar geldi. Peki Okullar ne zaman açılacak? işte detaylar…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Okullarımız tatile girdi şeklinde bir kanı var. Bu yanlıştır. Eğitim devam ediyor. Eğitimlerimiz internetten devam ediyor. Uygulamayı lütfen tatil olarak görmeyin. Okullara verilen ara uzatılacak. Birazdan bakanımız açıklayacak. Okullar 30 Nisan’dan sonra açılacaktır.

UZAKTAN EĞİTİM NE KADAR SÜRECEK?

Başlardaki kendimizi koruma refleksi bizi her şeye rağmen avantajlı kılıyor.  Yapılan açıklamaya göre okullar 30 Nisan’a kadar uzaktan eğitim ile devam edecek.

SAĞLIK BAKANI’NDAN GENÇLERE TAVSİYE

Sevgili gençler, insan sayısının arttığı her ortam riskin arttığı ortamdır. Büyük şehirlerimizde caddeler, meydanlar, kapalı mekanlar sosyal mesafenin korunamadığı ortamlardır. Risk altına giriyorunuz, belki hasta olmuyorsunuz ama öldürücü bir virüsün taşıyıcısı oluyorsunuz. Sabah sizi evden uğurlayanlar akşam neyle karşılaşacaklarını bilmiyor.

Daha büyük acılara aracılık etmeyin. Dışarıda eskisi kadar güzel olmasa da bir dünya var olmasına rağmen biraz kendi dünyanıza çekilin. Mustafa Kutlu’yu, Tolstoy’u okuyun, bugünler kendinize yatırım olsun.Orta yaşlarda vaka sayısı az değil. Virüs genç, yaşlı, orta yaşlı ayrımı yapmıyor. Farkında olmadığınız bir şey varsa virüs bunu ortaya çıkarıyor.

Dikkatli olmalısınız, sosyal hayatınızı asgari düzeye indirmelisiniz. Büyüklerimizin ziyaretine gitmek sakıncalı, onları korumak zorundayız. Sevdiklerimizle, yakınlarımızla birbirimizi biraz özleyelim.Milletimizin evlatları, bakın ben çocuk doktoruyum. Tavsiyelerime uymanız gerekir, dışarıya çıkmak yok, misafir gelirse sarılmak, el öpmek yok. Sevgimizi saygımızı uzaktan gösteriyoruz. 

YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

2019-2020 eğitim öğretim takvimine göre yaz tatili 19 Haziran’da başlayacak.

MEB’den öğrencilere günlük ev planı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA ile evden eğitim gören öğrencilere, günlük ev planını anlatan bir video hazırladı. İşte Bakan Selçuk’un ‘Biz öğretmenler çocuklara ne yapmaları gerektiğini söylemeye bayılırız. Yine duramadık. Günün planını gözden geçirin çocuklar, evde yapılacak çok iş var.’ sözleriyle sosyal medya hesabından paylaştığı günlük ev planı…
 
Yataktan kalkınca egzersiz yap.

Sonra kahvaltı şart!

Dersleri televizyondan takip et

Dersleri izlerken not almayı unutma

Dersler bitince gözleri biraz dinlendir

Kendine bir ödül ver, mesela limonata!

Ev temizlenirken ortadan kaybolma. Evimizi mikroplardan arındıralım

Ev temizliği de bittiğine göre… Biraz dinlenmeyi hak ettin

Şimdi bir merak defteri yap. Merak ettiklerini ve cevaplarını içine yaz

Güneş sisteminden kendine özel bir gezegen seç ve araştır

Bir mutfak tüyosu öğren: Sirke nasıl yapılır?

Akşam sofrasının kurulmasına yardım et. Tabi toplanmasına da

Göçmen kuşları hakkında ya da istediğin bir konuda belgesel bul ve izle

Kendine özel kitap okuma saati yap. Öğrendiğin yeni kelimeleri işaretle

İmamoğlu öğrencilere burs | 3200 TL burs şartları neler?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)