Son Dakika Haberler

Nur Yerlitaş neden öldü? Hastalığı neydi?

Nur Yerlitaş neden öldü? Hastalığı neydi?
Okunma : Yorum Yap

Uzun süredir tedavi gören ve beyin ameliyatı olan Nur Yerlitaş tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.Peki Nur Yerlitaş neden öldü?Hastalığı neydi?

NUR YERLİTAŞ NEDEN ÖLDÜ? HASTALIĞI NEYDİ?

Geçtiğimiz yıl beyin kanseri teşhisi koyulan Nur Yerlitaş iki kez ameliyat olmuştu. Yerlitaş ikinci ameliyatının ardından şu açıklamaları yapmıştı:

“Evet, ameliyat oldum. 3 hafta oldu ya da biraz daha geçti emin değilim. İlk ameliyatı olduğumda sağ tarafta da vardı ilk başta gerek görmemişti doktorum. Kontrole gittim 6 ay sonra doktor baktı ‘hemen ameliyat’ dedi ve ameliyat oldum. Şimdi yeniden tedavi sürecine başladık.

Çok yorgun bir hayatım oldu. İyi günlerim, kötü günlerim oldu. Baş ağrılarım vardı. Televizyon programı bitti doktora gittim teşhisi koydular. Biraz düzeleyim programınıza da katılacağım. İnşallah düzelince görüşürüz.”

NUR YERLİTAŞ KİMDİR?

Diktiği elbiselerle efsane olan ünlü modacı Nur Yerlitaş, 11 Aralık 1960’ta İstanbul Vefa’da doğdu.

Annesinin adı Saadet Yerlitaş, kız kardeşinin adı ise Benan’dır.

80’li yıllarda Paris ve Milano’dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlayan Yerlitaş, kendisini “dikişçi” ve “kostüm tasarımcısı” olarak tarif ediyor. Bilindik ifadesiyle “modacı” olarak anılmak istemiyor.

Dobralığı ile bilinen ve bu yüzden sözünü sakınmadan söyleyen Yerlitaş, kendisini “arızalı” olarak tarif ediyor.

Stres atmak için bulaşık yıkayan, bazen gecenin bir saati geceliğinin üstüne palto giyip bir kafeye giden Yerlitaş, tam bir Nişantaşı tutkunu. Pek çok ünlünün yaşadığı Nişantaşı’nda oturan Yerlitaş’ın, İtalya’nın Milano kentinde de yüksek tavanlı minik bir dairesi var.

Ünlü modacının evinde ayrıca iki de yardımcısı var. Banyoda hamam usulü yıkanan modacı, her sabah yardımcıları tarafından taslarla, keselerle yıkanıyor.

Birçok ünlünün sahte kostümleri için kapısını aşındırdığı Yerlitaş, sadece ünlülerin değil sosyetenin de gözdesi.

Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan’ın sahne kostümlerini hep Nur Yerlitaş dikti.

Nur Yerlitaş, 2007’de Şebnem Dönmez’in sunuculuğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı.

2010’da yayına giren “Yemekteyiz” adlı yarışmada Nur Yerlitaş, Barbaros Şansal, şarkıcı Cenk Eren, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve eski Avrupa güzelimiz Neşe Erberk ile yarıştı.

2011’de “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Diğer jüri üyeleri ise moda tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve Kareograf Uğurkan Erez’di.

Yerlitaş bir dönem “Bu Tarz Benim” yarışmasında jüri üyeliği yaptı.

Ünlü modacı, 2011’de Demet Akalın’ın “Türkan” klibinde Türkan Şoray’ı canlandırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)