Son Dakika Haberler

No touch lazer nedir? No touch lazer güvenilir mi?

No touch lazer nedir? No touch lazer güvenilir mi?
Okunma : Yorum Yap

No touch lazer nedir? No touch lazer güvenilir mi? Teknolojinin gelişmesiyle birlikte telefon ve tabletlere bakış açımız bir hayli yakınlaştı. Görme problemi yaşayan vatandaşlar No touch lazer nedir? No touch lazer güvenilir mi? sorgusunu araştırmaya başladı. Gözlük kullanmak istemeyen ya da lens kullanmak istemeyen vatandaşlar No touch lazer uygulamasını yaptırmak için araştırmaya koyuldu. İşte No touch lazer nedir? sorusunun cevabı

NO TOUCH LAZER NEDİR? 

No Touch göze ( dokunmadan) lazer uygulanabilen ve gözün sağlıklı duruma gelmesi için yapılan işlemdir. 30 saniye içinde yapılan bu işlem miyop, hipermetrop ve astigmat gibi görme bozukluğu yaşayan kişilere uygulanır.  Dikkat edilmesi gereken husus ise hastanın bu işleme uygun olması gerekmektedir. Doktor muayenesinden sonra gözün hangi işleme daha uygun olduğunu hekim karar vermektedir.

aaa 2 s Habernet

NO TOUCH LAZER GÜVENİLİR Mİ?

Her ameliyatın riskleri olduğu gibi no touch lazer ameliyatında ufakta olsa riskleri bulunmaktadır. No touch lazer güvenilir mi? sorusu sıkça sorulan sorular arasında. Hasta iyi bir doktor araştırmasından sonra bu işe başlamalıdır.  No touch lazer işlemi uygulanmadan önce hastanın dikkat etmesi gereken unsurlardan biri de doktorun bu alandaki tecrübeleridir. 

Neden No Touch Lazer?

°Tedavi göze cihaz teması olmadan gerçekleşir.
°İki göze aynı seansta tedavi yapılır.
°Tedavi sonrası gözler kapatılmaz.
°İnce kornealı hastalara uygulanabilir.
°Miyop, hipermetrop ve astigmatlara uygulanabilir.

gggggggg s Habernet

No Touch lazer yaş sınırı var mıdır?

18 yaşın üzerindeki kişilere üst yaş sınırı olmadan uygulanabiliyor.

*İnce kornealı hastalara uygulanabiliyor.

*Tedavi göze dokunmadan 30 saniye içinde gerçekleşiyor.

No Touch Laser: Kesi yok ,temas yok.

Bu yöntemde göze bir cihazla temas edilmeden, korneada kesi yapılmadan, kornea üzerine herhangi bir mekanik işlem uygulanmadan lazer tedavisi yapılıyor.

Uygulama sırasında hasta herhangi bir şey hissetmiyor. Gözün damlayla uyuşturulması tümüyle yeterli oluyor. Tedavi süresi, düzeltilecek gözlük numarasına bağlı olarak 2 saniye ile 55 saniye arasında değişiyor.

Hasta tedaviden sonra gözleri açık olarak evine gidiyor. Bu yöntemle tedavi edilmiş kişilerde, eve gittikten sonra başlayan ve 36 saat kadar süren batışma, kızarma ve göz sulanması oluyor. Bu şikayetleri azaltmak için hastanın kendisine verilen göz damlasını kullanması gerekiyor.

Tedaviden sonra gelişen görme bulanıklığı 3-4 gün sonra azalıyor ve hasta bu sürenin sonunda araba sürebilecek ve bilgisayar kullanabilecek duruma geliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)