Son Dakika Haberler

Nijerya’da mavi gözlere sahip olan kadın ülkede cadı muamelesi görüyor

Nijerya’da mavi gözlere sahip olan kadın ülkede cadı muamelesi görüyor
Okunma : Yorum Yap

Nijerya’da çocukları ile birlikte sadece göz renkleri nedeniyle ayrımcılığa uğrayan Risikat, BBC’ye yaptığı açıklamada yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı:

Nijeryalı Risikat, mavi gözlülere uygulanan ayrımcılığı anlattı: “Kocam beni ve çocuklarımı evden kovdu… Sırf mavi gözlerimiz yüzünden.

4 s Habernet

“Kocam beni ve çocuklarımı mavi gözlerimiz yüzünden kovdu. Tıpkı çocuklarım gibi mavi gözlerim nedeniyle eşimin ailesi evlenmemizi istememişti.

Eşinin kendisini evden kovmasının ardından ailesinin yanına döndüğünü belirten Risikat “Çocuğum Arapça derslerine gittiğinde diğer çocuklar ‘Cadı gözleri!’ diyerek alay etmiş. Çocuklarımın gözünde bir sıkıntı yok.

3 s Habernet

Çok iyi görüyorlar. Ben de çok iyi görüyorum. İnsanlar beni mahallede görünce ‘Şunun gözlerine bak’ diyor. Beni gören bir çocuk korkup kaçabiliyor. Ama bizim gözlerimizde bir sorun yok” ifadelerini kullandı.

2 s Habernet

“GÖZLERİ NEDENİYLE TERK ETMEDİM”

Nijeryalı futbolcu Wasiu Jimoh ise eşini göz renkleri nedeniyle terk etmediğini savundu. Jimoh, yaptığı açıklamada “Beni mutlu edemiyordu. O nedenle ayrıldık” dedi.

Risikat’ın gözlerine aşık olduğunu belirten Jimoh, ayrılık sebeplerini şöyle anlattı: “Onunla evlenme nedenim mavi gözleriydi. Onu terk etmemin nedeni artık davranışlarının değişmesi oldu.

1 s Habernet

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)