Son Dakika Haberler

Nail Çiler’den Anneler günü mesajı!

Nail Çiler’den Anneler günü mesajı!
Okunma : Yorum Yap

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Çiler’in mesajı şu şekilde: “Philadelphialı AnnaJarvis; annesinin vefatının ardından yaşadığı acıyı atlatamaması üzerine bugünün anneler günü olarak kutlanması için 1907’de bir kampanya başlatmış ve bir sene sonra söz konusu ülkede mayıs ayının ikinci pazar günü, Anneler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

1911 tarihinde hemen hemen her ülkede kutlanmaya başlanan bu özel gün; ülkemizde ise ilk kez 9 Mayıs 1955’te kutlanarak, günümüze kadar ulaşmıştır.

Dünyaya geldiğimiz andan itibaren sevgilerin en derinini veren;üzerimizde karşılığını veremeyeceğimiz emekleri olan tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Bizleri en iyi şekilde yetiştirmek, hayata hazırlamak içingayret gösteren, gücümüze güç katan ilk öğretmenlerimiz annelerimizinher zaman yanlarında olduğumuzu hissettirerek, sevgilerinin karşılıksız olmadığını gösterir;Kurtuluş Savaşı yıllarında, tarih boyunca süregelen tüm başarılarda, cephelerde kıyasıya mücadele veren, evlatlarına elinden gelen desteği gösterenbaşta şehit annelerimiz olmak üzerekaybettiğimiz tüm annelerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anar; bizleri bu günlere taşıyan, haklarını ödeyemeyeceğimiz annelerimize ve annelik ruhu taşıyan herkese sağlıklı ve huzurlu bir ömür dilerim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)