Son Dakika Haberler

Muharrem ince hangi partiden ne kadar oy alır? Son anket sonuçları

Muharrem ince hangi partiden ne kadar oy alır? Son anket sonuçları
Okunma : Yorum Yap

Yeni parti kuracağı iddiası ile gündeme bomba gibi düşen muharrem ince’yle ilgili yapılan son anket çalışmaları paylaşıldı. SONAR  şirketinin yaptığı anket çalışmasında sorulan ‘Muharrem İnce parti kurarsa oy verir misiniz?’ sorusuna katılımcıların yüzde 15,8 ‘evet’ dedi. Öte yandan anket çalışmasında Muharrem ince’nin hangi partiden ne kadar oy alacağı paylaşıldı.

Yeni parti iddiaları Ankara kulislerini hareketlendirirken anket çalışmaları da hız kazandı. Son olarak CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan’ın sunduğu “Tarafsız Bölge” programına konuk olan SONAR araştırma’nın başkanı Hakan Bayrakçının, yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce ile ilgili yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı.

‘MUHARREM İNCE PARTİ KURARSA OY VERİR MİSİNİZ?’

Bayrakçı, 26 ilde 2850 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen ankette katılımcılara “Muharrem İnce parti kurarsa oy verir misiniz?” sorusunu yönelttiklerini söyledi.

Bayrakçı, katılımcıların yüzde 15,8’inin “Evet”, yüzde 72,3’ünün “Hayır”, yüzde 7,8’inin “Kararsız”, “Fikrim yok” diyenlerin oranının ise 4,1 olduğunu ifade etti.

MUHARREM İNCE HANGİ PARTİDEN NE KADAR OY ALIR?

Anket sonuçlarına göre; Muharrem İnce CHP’den yüzde 7,6, AK Parti’den 1,6, İYİ Parti’den 1,5, MHP’den 0,7, HDP’den 0,6 ve kararsızlardan ise 3,8 oy alıyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)