Son Dakika Haberler

Minnoşlar (Cuties) filmi konusu nedir?

Minnoşlar (Cuties) filmi konusu nedir?
Okunma : Yorum Yap

9 Eylül’de yayına girecek ‘Cuties’ (Minnoşlar) filminde 11 yaşındaki bir kız çocuğunun dişiliğini keşfetme serüvenini 18+ uyarısıyla sunan yayın platformu RTÜK tarafından kaldırıldı. 

PEDOFİLİYİ NORMALLEŞTİRİYOR

Yönetmen Maïmouna Doucouré’nin çektiği ‘Minnoşlar’ filminin 18 Ağustos’ta yayınlanan afişinde 11 yaşındaki kız çocukları ‘twerk’ isimli dansı yaparken görüldü. Afişin konu kısmında ise “11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır. Onlara katılmak umuduyla dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur” ifadelerine yer verilmişti. Netflix de filme +18 ibaresi koyunca, hem dünyada hem de Türkiye’de büyük eleştiri alan film #NetflixPedofilia etiketiyle sosyal medya gündemine oturmuştu.

5f3f98ff18c7731fc8427da2 s Habernet

11 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNUN DİŞİLİĞİNİ KEŞFETME SKANDALI

Sundance Film Festivali’nde ödül kazanan ve beğeni kazanan film, Fransa’da 19 Ağustos’ta farklı bir afişle vizyona girmişti. Sosyal medyada yer alan tepkilerin ardından Netflix özür mesajı paylaşmıştı. Mesajda, “Minnoşlar filmi için kullandığımız uygunsuz afiş için çok üzgünüz. Bu hoş değil ve Sundance’da ödül kazanan bu Fransız filmini yansıtmıyor. Resimleri ve açıklamayı güncelledik” denilmişti. Özrün ardından filmin açıklama kısmında yer alan “dişiliğini keşfetmeye başlayarak” ifadesi de kaldırılmıştı.

Dünya Sineması Dramatik Yarışması’ bölümünde prömiyerini yapan ve yönetmenlik jüri ödülünü kazanan Cuties filmi, konuyu ve 11 yaşındaki küçük kızın hayatını işleyişi, çocukları cinsel obje olarak gösterdiği, pedofiliyi normalleştirdiği söylemleriyle eleştiri oklarının hedefi oldu ve tüm dünyada Twitter kullanıcıları tarafından gündem oldu. Rotten Tomatoes’ta yüzde 82 beğeni oranına sahip Cuties, eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu yorumlar aldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)