Son Dakika Haberler

Memur ve emekli aylığında tahmini zam oranı

Memur ve emekli aylığında tahmini zam oranı
Okunma : Yorum Yap

Geçtiğimiz hafta asgari ücrete yapılan yüzde 54,6’lık zam sonrası gözler memur ve emekli aylıklarında yapılacak olan zamlara çevrildi. Kulislerde geçen rakamlar ise asgari ücreti aratmayacak düzeyde bir artışın yapılacağı yönünde. Geçmiş Temmuz zam döneminde yapılan yüzde 40 zammın altında kalmayacağı yönünde tüm beklentiler.

memur ve emekli

ERDOĞAN’DAN ZAM İÇİN SÜPRİZ BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise zam oranlarıyla ilgili “Memur ve emekli maaş artışlarını da yine bu yaklaşımla yapacağız. Amacımız bir sonraki yıl yani 2024’te ülkemizi tek haneli enflasyon rakamlarına kavuşturmaktır. Ülkemizin tüm potansiyelini sonuna kadar kullanıyoruz. Fiyat artışlarının tüm kesimlerin refahlarında yol açtığı kayıpları telafi edip üzerine çıkana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Fırsatçılık peşinde koşanları da asla affetmeyeceğiz.” demişti.

Temmuz zam döneminde en düşük emekli maaşı 2.500 TL iken yapılan yüzde 40 zam ile 3.500 TL’ye çıkarılmıştı.

HAMZA DAĞ’DAN REFAH PAYI AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın ise emekli zamlarıyla ilişkin “Enflasyona milletimizi ezdirmeyeceğiz diye çok net ifade ettik. (En düşük emekli aylığı) Daha önceki artışlarda da seyyanen bir artış yapıldı. En düşük emekli aylığına refah payı gelebilir. Burada bir emekli aylığı bağlarken ödemiş olunan prime göre oluyor. Çalışma Bakanlığımız süreci yürütüyor.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)