Son Dakika Haberler

Mehmet şef eline ne oldu? Mehmet şefin parmakları yok mu?

Mehmet şef eline ne oldu? Mehmet şefin parmakları yok mu?
Okunma : Yorum Yap

Mehmet şef eline ne oldu? MasterChef Türkiye’nin jürisi ‘Mehmet Şef’ Mehmet Yalçınkaya’nın sol elini sürekli cebinde tutması merak edildi. İzleyiciler Mehmet şefin parmakları yok mu? sorusunu araştırmaya başladı. Mehmet Şef’in, sol elini sürekli cebinde tutmasının acı bir hikayesi var.

MEHMET ŞEF ELİNE NE OLDU? MEHMET ŞEFİN PARMAKLARI YOK MU?

Şef Mehmet Yalçınkaya parmaklarını kıyma makinesine kaptırmış

Zaman zaman yarışmacılara tavırlarıyla eleştiri konusu olan Mehmet Şef, mutfakta geçirdiği bir kaza sonrası 3 parmağını kaybetmiş. Mehmet Şef’in parmaklarını kıyma makinesine kaptırdığı söyleniyor.

MEHMET ŞEFİN KARİYER HİKAYESİ

Mehmet Yalçınkaya Eğitimini İstanbul Yemek Akademisi İnsan Anatomisi ve Sindirim Sistemi Bölümü’nde tamamlamdı.Amerika’da yayınlanan ünlü gurme dergisi Culinary’de Trend Chef olarak spesiyalleri ve biyografisi yayınlandı.

2008 yılında katıldığı Almanya’da düzenlenen Ika Olimpiyade Der Köche A katagorisinde bronz madalya alarak dünya üçüncüsü oldu.

Türkiye’de Fusion Mutfak akımını uygulayan ilk şeflerden olan Mehmet Yalçınkaya; Banquet servislerinde kişiye özel olarak hazırlanan minimalist ve butik çalışma olan servis konseptini geliştirdi.

Euroturkchefs Culinary Team takımını 2008 yılında kurarak kaptanlığını yapmıştır. Heds Grup /Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı bünyesinde 2010 yılında gastronomi workshopları gerçekleştirdi, aynı zamanda Berlin Film Festivali, Grune Woche I.T.B Turizm Fuarı dahil bir çok İnternationel organizasyonunda gala yemekleri verdi. Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında2012 yılında dünya ikincisi oldu.

Bir çok başarıya imza atan Mehmet Yalçınkaya hakkında 2013 yılında Al monitör yazarı Californiya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pınar Tremblay tarafından Inno Turkısh Cusine adlı makale yayınlanmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)