Son Dakika Haberler

Mavi Balina oyunu geri döndü! 3 Çocuk daha intihar etti

Mavi Balina oyunu geri döndü! 3 Çocuk daha intihar etti
Okunma : Yorum Yap

Bir dönem çok tepki çeken Mavi Balina oyunu 3 can daha aldı. İntihara kalkışan 4 gençten 3’ü hayatını kaybetti.

İran’da ‘Mavi Balina’ adlı oyunu oynadıktan sonra Hazar Denizi’nde intihara kalkışan 4 gençten 3’ü hayatını kaybetti.

Dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan “Mavi Balina” oyununun finalini tamamlamak amacıyla Doğu Azerbaycan, Erdebil, Huzistan ve İsfahan eyaletlerinden gelerek Mazenderan eyaletine bağlı Mahmudabad ilçesinde toplanan 4 genç, Hazar Denizi’ne atlayarak intihar girişiminde bulundu.

İran devlet televizyonuna bağlı Genç Gazeteciler Cemiyeti Haber Ajansına (YJC) konuşan Mazenderan Dalgıçlar ve Cankurtaranlar Kurumu Başkanı Naki Kerimiyan, intihara kalkışan 4 gençten 3’ünün hayatını kaybettiğini, birinin ise kurtarıldığını aktardı.

Kerimiyan, kurtarılan gencin diğer 3 kişiyi tanımadığını, “Mavi Balina” oyunu vasıtasıyla tanıştıklarını ve oyunun finalini tamamlamak amacıyla bir araya geldiklerini anlattığını söyledi.

Mavi Balina oyunu nedir?

Orijinali ‘Siniy Kit’ olan ‘Mavi Balina’ oyununun adını Rus rock grubu Lumen’in bir şarkısından alındığı düşünülüyor. “Neden çığlık atarsın/Kimse sesini duymazken/Konu ne, konu ne” sözlerinin yer aldığı şarkı, ağı delip geçemeyen devasa bir mavi balinanın öyküsünü anlatıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)