Son Dakika Haberler

MasterChef Arem kimdir? Arem ne anlama gelir?

MasterChef Arem kimdir? Arem ne anlama gelir?
Okunma : Yorum Yap

MasterChef Arem kimdir, yaşı kaç, nereli, mesleği ne? İşte, MasterChef Arem Yüce tekrar geri döndü. 

AREM KİMDİR?

Arem Yüce, 22 yaşında. İşletmeci. Aslen Diyarbakırlı. Yemek yapmak benim için bir tutku diyen Arem Yüce, yemeklerine dizi, film isimleri vermeyi çok seviyormuş. Bugün yapacağı yemeğin adı ise “Kuzuların Sessizliği”. Standartların dışına çıkmayı sevdiğini ve yemeklere kendi yorumunu kattığını söyledi. Aşçılık mesleğinde eksiklerini MasterChef Türkiye’de tamamlamaya geldiğini belirtti.

MasterChef Türkiye’de on altı yarışmacı arasına girerse finale kalacağını iddia etti.Yaptığı yemeklerin tadına bakan kişilerin kendisini MasterChef’e katılmaya teşvik ettiğini belirtti.Arem Yüce, MasterChef 2020 ilk turunda enginar ezmesi yanında gorgonzola sos eşliğinde kuzu sırtı ve kuzu küşleme yaptı. Üç şeften evet oyu alan Arem Yüce, üst tura çıkmayı başardı. Daha sonraki süreçte yarışmadan elendi.

AREM NE DEMEK?

MasterChef Türkiye yarışmasına katılan yarışmacı ile birlikte Arem kelimesi araştırılmaya başladı. Arem, alaca ya da benekli cisim anlamlarına geliyor. Arapça kökenli olmasına rağmen Osmanlıca bir kelime olan Arem, A’rem şeklinde okunuyor. Arem adının yaygın olduğu yerlerde, Aram ismi de tercih edilenler arasındadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)