Son Dakika Haberler

MasterChef Ahtapot salata nasıl yapılır?

MasterChef Ahtapot salata nasıl yapılır?
Okunma : 1 Yorum

Masterchef Ahtapot salata nasıl yapılır? Bugün yayınlanan yarışmada mezelerden sorumlu tutulan yarışmacılardan Ahtapot salata tarifinin yapılması istendi. İşte Ahtapot salata tarifi.. MasterChef Ahtapot salata nasıl yapılır?

MasterChef Ahtapot salatası

MASTERCHEF AHTAPOT SALATA NASIL YAPILIR?

1 adet ahtapot
2 dolu çorba kaşığı kimyon
taze soğan
kornişon turşu
limon zeytinyağı
Yapılışı:
Ahtapotu kafasını keserek yıkıyorum. (Ahtapotun üzerinde sümüksü bir sıvı oluyor bu sıvı haşlandıktan sonra kayboluyor.) Eğer kafasını da lezzetli bulanlar varsa yani kafasını da ziyan etmem yerim diyen varsa kafasıyla da haşlayabilir kafasıyla haşlanacaksa kafasını içinin iyice temizlenmesinde fayda var.

Ahtapot düdüklü tencerede (büyüklüğüne göre) ortalama 20–30 dakikada haşlanıyor.
Ahtapotu tencereye koyduktan sonra üzerine 2 dolu dolu çorba kaşığı kimyon ve üzerini birkaç parmak geçecek kadar su ekliyorum ve orta ateşte pişiriyorum. Ateşten indirdiğim tencereyi havası çıktıktan sonra açıyor ve ahtapotu temizliyorum.

Bu şekilde pişirdiğimde temizlemesi de çok kolay. Derisi kolaylıkla hatta kendiliğinden çıkıyor.(temizlendiğini anlamak için ölçüt bacakların üzerinin pürüzsüz ve beyaz olmasıdır) Temizlenmiş ahtapotun bacaklarını küp şeker büyüklüğünde doğradıktan sonra yeşil soğan ve kornişon da doğruyorum. Daha sonra zeytinyağı ve limon ekliyorum. Tuz eklemeye gerek yok, çünkü ahtapotun kendi tuzu yeterli oluyor.
Salatayı servis etmeden en az birkaç saat önce limon ve zeytinyağı ile karıştırmakta fayda var. Çünkü ahtapot yağı ve limonu iyice özümsüyor.

MasterChef Köpoğlu nasıl yapılır? TIKLAYINIZ

MasterChef Ahtapot salatası

YORUMLAR (1)

  1. Masterchef Tarama nasıl yapılır? Tarama mezesi » Habernett – Habernett diyorki:

    […] MasterChef Ahtapot Salata nasıl yapılır? TIKLAYINIZ […]