Son Dakika Haberler

Mars oğlak burcunda 12.evde anlamı nedir? İşte tüm burçlara etkisi

Mars oğlak burcunda 12.evde anlamı nedir? İşte tüm burçlara etkisi
Okunma : 1 Yorum

Mars oğlak burcunda 12.evde anlamı nedir? İşte tüm burçlara etkisi.. Mars ikizler burcunda, Mars başak burcunda, Mars terazi burcunda, Mars akrep burcunda.. Etkileri neler? İşte anlamları..

MARS OĞLAK BURCUNDA 12.EVDE ANLAMI NEDİR?

Burçlara göre etkileri:

Mars Koç’taysa: Gücü yerinde kullanan, cesaret gerektiren konularda gerekeni yapan özellikleriyle tanınır. Tartışsa, güç gösterse de bu tutumunda oldukça haklıdır. Girişim yapmak konusunda başarılı, gereken önlemleri alan bir atılımcıdır.

Mars Boğa’daysa: Gücünü, inisiyatifini kullanma konusunda yavaş kalır. Ağır adım attığı için aradaki farkı kapatmak için bazen kendine zarar verecek şekilde sabırsız davranır. Hızını, enerjisini ayarlamakta zorluk çeker.

Mars İkizler’deyse: Yeterince pratik, hızlı ve girişkendir. Ancak işin maddesel değil de zihinsel yönü üzerinde daha çok durur. En çok fikirsel savaşlara girmekten çekinmez. Sözlerini etkili bir silah gibi kullanır. Sivri bir zekası vardır.

Mars Yengeç’teyse: Enerjisini kontrol etmekte çok zorlanır. En çıkış yapılması gereken, tartışılacak konularda bile yumuşak davrandığı için zarar görür. Özgüveni zayıf, her şeyden ürker durumdadır. O yüzden sürekli savunmacı bir haldedir.

Mars Aslan’daysa: İstediği beğeniyi, karizmayı sağlamak için güç gösterip, erkeksi yönlerini sergilemekten hoşlanır. Maço olarak görünmekten endişe etmez. Gücünü babacan tavırlar içinde, başkalarını yönetmekte kullanır.

Mars Başak’taysa: Enerjisini sürekli kontrol etmek, sadece yararlı, faydalı alanlara kanalize etmek ister. En çok kendini didikler, huzursuz eder. İnsanlara yardımcı olmak için fazla eleştirisel davranabilir.

Mars Terazi’deyse: İçinde fırtınalar koparken bile kibar olmaya çalıştığından çok zorlanır. Öfkesini, enerjisini olması gereken şekilde ortaya koyamadığından dengesizleşir. İlk etapta çekici gelse de sonrasında uyumsuz davranır.

Mars Akrep’teyse: Gücünü, enerjisini, eril yanını oldukça kararlı ve kontrollü olarak ortaya koyar. Bütün aktivitesini bir anda harcamak istemez. Nerede ileri gidileceğini, nerede durulacağını içinden gelen bir sesle belirler.

Mars Yay’daysa: Özgürlüğü için yapmayacağı şey, etmeyeceği kavga yoktur. Sürekli maceraya hazır, çantası sırtında, aktiftir. Farklı doğa sporlarına ve açık hava uğraşlarına yatkındır. Felsefik tartışmalar içine girebilir.

Mars Oğlak’taysa: Kendi kurallarından kolay kolay taviz vermez. Planladıklarını uygulamaya koymak, inşa edip, kullanmak için acele etmeden yol alır. Hedefe giden yönde iyi düşünür, planlama yapar, geri dönmeden yol alır.

Mars Kova’daysa: Girişim gücünü, enerjisini insanlık, özgürlük ve farkındalık için kullanır. Bilgiye ulaşmak için gözünü budaktan sakınmaz. Her türlü zorluğu yenmek için başka, farklı bir yön bulur, mucit yanını kullanır.

Mars Balık’taysa: Enerjisini hayal dünyasından aldığı için bu dünyaya ait konularda gereken kararlılık ve dinamizmi göstermez. Ancak mistik, ilahi, ruhsal konularda sezgisel güçlerden beslenerek hareket eder.

Evlere göre etkileri:

Mars 1. Ev’deyse: Bedensel gücü, ataklığı, sportif görünümü ön plandadır. Sabırsız, birden çıkış yapan tarafını kontrol etmesi gerekir. Özellikle hareketleri, çıkışları tehditkar, kabadayıca olsa da kin tutmadan öfkesini gösterir.

Mars 2. Ev’deyse: Bütün enerjisini, motivasyonunu parasal konular üzerine yoğunlaştırmıştır. Kazanma ve değerlendirme konusunda girişimcidir. Hesaplama ve bütçeleme konusunda iddialıdır.

Mars 3. Ev’deyse: Yakın çevresinde, etrafında herkese kol kanat geren, koruyan, haklarını savunan bir lider konumundadır. Ancak sözleri, ifade tarzı da oldukça kırıcı ve sert olabilir. Yorumlarında haklı olsa da, kavgacı tavırlar sergileyebilir.

Mars 4. Ev’deyse: Aile içindeki çatışmalardan etkilenmiş, bunun izleri psikolojik alt yapısına sinmiş olabilir. Anne, babasıyla girdiği mücadeleyle kendini kanıtlamak isteyebilir. Ev içinde hareketlilik etkilidir.

Mars 5. Ev’deyse: Yaratıcı, ateşli konulara daima hazırdır. Kendini göstermek için aşktan, spora her türlü zevk aldığı şeyi sergilemek ister. Güç ve zevk birleşince aşırı risk alan, fazla girişken, rekabetçi davranabilir.

Mars 6. Ev’deyse: Dikkatli olacağım derken enerjisini dengelemekte zorlanır. Kazalara, hastalıklara açık hale gelebilir. Çalışma şartlarının zorluğu sebebiyle sağlık sorunları yaşayabilir. Enerjisini dengeli harcamaya çalışır.

Mars 7. Ev’deyse: Eşini, birlikte olduğu kişileri rakip olarak gördüğünün farkına varmadan sürekli bir rekabet sürdürür. Sadece güç göstermek için inatçı, saldırgan tavır sergileyebilir. Açık sözlü olmanın dozunu kaçırabilir.

Mars 8. Ev’deyse: Gizlediği tutkuları, ihtirasları uğruna her türlü riski alabilir. Başkalarının özellikle maddi kaynaklarını kullanmakta cesur ve girişken davranır. Miras, sigorta, prim gibi haklarını almak için elinden geleni yapar.

Mars 9. Ev’deyse: İnançları, ahlak ilkeleri doğrultusunda cesur davranır, doğruluğun her zaman üstün geldiğini savunur. Boyundan büyük şeylerle savaşmaktan çekinmediği için bazen yel değirmenlerine de saldırır.

Mars 10. Ev’deyse: Ünlü, tanınır olmak, zirveye çıkmak için her türlü engeli aşmaktan yorulmaz. Hırsını, cesaretini, rekabet anlayışını eleştirilere rağmen gözler önüne serer. Önderlik yapma konusunda doğal bir yetenek sahibidir.

Mars 11. Ev’deyse: Arkadaş çevresinde idealleri, gelecek beklentileri peşinden gitmesiyle tanınır. Yüksek umutlarını gerçekleştirmek için baskılara direnir. Bu uğurda sosyal çevresini, arkadaşlarını değiştirmekten çekinmez.

Mars 12. Ev’deyse: İç dünyasında yaşadığı sıkıntılar, endişeler, korkular yüzünden aktivitesini ortaya koymakta zorluk çeker. Kendi kontrol edemeyeceği güçler yüzünden başına belalar açılabilir. Gizli işlerden zarar görebilir.

YORUMLAR (1)

  1. Haritada Mars 1. evde ne demek? – Habernett – Habernett diyorki:

    […] kaslarla ilgili problemleri olabilir. Yine kişi başkalarına uyum sağlamakta zorlanabilir. Mars burada kendi evinde olduğu için kendi özelliklerini ortaya koyar. Liderlik yeteneği, inisiyatif […]