Son Dakika Haberler

Maillerin spama düşmesini engellemek

Maillerin spama düşmesini engellemek
Okunma : Yorum Yap

Gönderilen e-postaların, spam filtrelerine takılması ve spam klasörüne düşmesinden dolayı e-ticaret firmaları bu çalışmalarından bekledikleri geri dönüşümleri alamıyorlar.

Maillerin spama düşmesini engellemek

En sık kullanılan pazarlama yöntemlerinden biri olan e-postalar, kimi zaman e-ticaret firmalarının canını sıkabiliyor. Gönderilen e-postaların, spam filtrelerine takılması ve spam klasörüne düşmesinden dolayı e-ticaret firmaları bu çalışmalarından bekledikleri geri dönüşümleri alamıyorlar.

Gönderilen e-postaların spam filtrelerine takılmasına neden olan bazı durumlar var. E-posta çalışmalarınıza başlarken ve başladıktan sonra bu durumlara dikkat etmeniz, gönderilerinizin spam klasörüne düşmemesine yardımcı olacaktır.

Hesaplarınızı büyük e-posta servislerine tanıtın

Gmail, Yahoo ve Hotmail gibi büyük e-posta servislerine e-posta hesaplarınızı tanıtmanız gerekiyor. Bu servislerin kara listesine girmeniz durumunda başınız ağrıyabilir. Kara listeye girdikten sonra bu listelerden çıkmanız oldukça zorlu ve uzun bir süreç alabiliyor. Bu servislere e-postalarınızı tanıtmanız durumunda, gönderileriniz spam klasörüne düşmeyecektir.

E-posta listelerinizi daraltın

Çok büyük e-posta listelerinizin olması da spam yaptığınıza dair bir izlenim yaratabilir. E-posta listelerinizi bu nedenle daraltmanız da faydalı olacaktır. Bunu yapmak için farklı kategoriler oluşturarak, elinizdeki e-posta listesini bölebilirsiniz. Erkek ve kadın abonelerinizi ayırabilir, yaşlara, ilgi alanlarına ve yeni veya eski kullanıcılara göre bu kategorilendirmeleri yaparak listelerinizi daraltabilirsiniz.

SPAMA DÜŞMEMESİ İÇİN YAPILACAKLAR

İzin verilenler listenize IP adresi ekleme

-Google Yönetici konsolu hesabınızda oturum açın.

-Geçerli hesabınızı (info@skjdhfd.com) değil, bir yönetici hesabını kullanarak oturum açın

Yönetici konsolu Ana sayfasında, Uygulamalar ardından Google Workspace ardından Gmail ardından Gelişmiş ayarlar’a gidin.

İpucu: Gelişmiş ayarlar’ı görmek için Gmail sayfasının en altına doğru ilerleyin.

Sol taraftan üst düzey kuruluşu seçin. Bu değer, genellikle alan adınızdır.

Spam, kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım bölümünde, sayfayı kaydırarak E-posta beyaz listesi ayarına ilerleyin. Arama alanına e-posta beyaz listesi de yazabilirsiniz.

İzin verilenler listesine eklemek istediğiniz posta gönderme sunucularının IP adresini girin. Birden fazla IP adresi eklemek için (CIDR biçimini kullanarak) bir IP aralığı girin veya IP adreslerini aralarına virgül koyarak tek tek girin.

Not: Yalnızca genel IP adreslerini girin.Özel IP adresleri desteklenmemektedir.

Gelişmiş ayarlar sayfasının en altından Kaydet’i tıklayın.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)