Son Dakika Haberler

Louvre Müzesi’ndeki Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı

Louvre Müzesi’ndeki Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı
Okunma : Yorum Yap

Paris’teki Louvre Müzesi’nde sergilenen Leonardo da Vinci’nin başyapıtı Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı düzenlendi. Tekerlekli sandalyeden fırlayarak tabloya pasta atan peruklu saldırgan, iklim sorunlarına dikkat çekmek için bu eylemi yaptığını söyleyerek, “Dünya’yı düşünün. İnsanlar Dünya’yı yok etme sürecindeler!” diye bağırdı.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Louvre Müzesi’nde sergilenen Mona Lisa tablosuna pastalı saldırı yapıldı. Leonardo da Vinci’nin en ünlü eserine pasta fırlatan bir erkek, güvenlik görevlileri tarafından uzaklaştırıldı.

Dün, müzenin kapanış saatine yakın gerçekleşen olay anında ziyaretçiler büyük bir şaşkınlık yaşadı.

XKrHqC2ujkShhbvbZx53Qg s Habernet

Görgü tanıkları, siyah peruk takan bir erkeğin tekerlekli sandalyeyle Leonardo da Vinci’nin ünlü başyapıtının yanından geçtiğini ve aniden ayağa fırlayarak tuvale bir pasta fırlattığını söyledi. İfadeye göre, fail daha sonra havaya bir buket gül attı ve dakikalar sonra Louvre’un güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi.

Yetkililer, kurşun geçirmez bir ekranla korunan paha biçilemez eserin pastalı saldırıdan zarar görmediğini açıkladı.

Ziyaretçilerin pek çoğu, koruyucu cama bulanmış pasta lekeleriyle kısmen gizlenen Mona Lisa’nın fotoğraflarını çekmeye devam etti.

Koyu siyah bir peruk takan ve ruj süren kişinin, bir ressam ve çevre aktivisti olduğu, protesto amacıyla değerli tabloyu pastaya buladığı anlaşıldı. Saldırgan, güvenlik görevlileri tarafından götürülürken, “Dünya’yı düşünün. İnsanlar Dünya’yı yok etme sürecindeler! Sanatçılar Dünya’yı düşünür, bu nedenle ben bunu yaptım. Gezegeni düşünün” diye bağırdığı görüldü.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)